20.05.2020. 230 նոր վարակակիր, 255 առողջացած, մահվան 3 դեպք
Մայիսի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 5271 դեպք, որոնցից 2419-ն` առողջացած, 67-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2758 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 44071 թեստավորում:
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, այսպիսով` արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 230 նոր դեպք և 255 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 78 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 68 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 27 է։

Armenia has confirmed 230 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 5,271 in the country as of 11 a.m. Wednesday, May 20, the Ministry of Health reports.
255 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 2,419.
The number of COVID-19 fatalities has grown by three to 67.
The latest victims were 78 (male), 65 (female) and 68 (male) years old and had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, two cases of death were recorded on Tuesday when the patients had tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 27.