Հինգերորդ օրն անընդմեջ Ռուսաստանում գրանցվում է COVID-19-ով վարակվածների 10 հազարից պակաս դեպք
Հինգերորդ օրն անընդմեջ Ռուսաստանում կորոնավիրուսային վարակի վերաբերյալ վիճակագրությունը չի գերազանցում 10 հազարը։ Այս մասին են վկայում օպերատիվ շտաբի հրապարակած տվյալները:
Անցած մեկ օրվա ընթացքում երկրում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի 8764 դեպք: Մայիսի 19-ին երկրում հայտնաբերվել էր COVID-19-ի նոր 9263 դեպք, մայիսի 18-ին` 8926 դեպք, իսկ մայիսի 17-ին և 16-ին համապատասխանաբար 9709 և 9200 դեպքեր: Այս մասին գրում է Lenta-ն։
Դեպքերի մեծ մասը գրանցված է Մոսկվայում և Մոսկվայի մարզում:
Ռուսաստանում համաճարակի սկզբից ի վեր վարակակիրների ընդհանուր թիվը գերազանցել է 300 հազարը, գրանցվել է 2972 մահ։

Пятый день подряд в России выявили менее 10 тысяч случаев заражения COVID-19
В России пятый день подряд суточная статистика по заражению коронавирусом не превышает 10 тысяч. Об этом свидетельствуют данные оперативного штаба, опубликованные в Telegram.
За последние сутки в стране выявили 8764 случая заражения коронавирусом. По данным на 19 мая, в стране зарегистрировали 9263 новых случая COVID-19, 18 мая сообщалось о 8926 случаях, 17 и 16 мая — о 9709 и 9200 случаях соответственно.
Большинство случаев фиксируется в Москве и Московской области.
Общее число зараженных с начала пандемии в России превысило 300 тысяч.
Ранее президент России Владимир Путин заявил, что опасность распространения коронавируса сохраняется по всей стране, несмотря на стабилизацию.