Իրանում մեկ օրում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2346 նոր դեպք
Իրանը վերջին 24 ժամվա ընթացքում հայտնաբերել է կորոնավիրուսային վարակի 2,346 նոր դեպք, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով երկրի առողջապահության նախարարության խոսնակ Կիանուշ Ջահանպուրի խոսքը։
Նշվում է, որ երկրում վարակվել է գրեթե 127 հազար մարդ, վերականգնվել է 98,8 հազար հիվանդ:
«Անցած օրվա ընթացքում հանրապետության ամբողջ տարածքում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի 2,346 նոր դեպք: Ընդհանուր առմամբ, երկրում հաստատվել է հիվանդության 126,949 դեպք: Բարեբախտաբար, մինչ այժմ վերականգնվել է 98.808 մարդ», - ասել է Ջահանպուրը։
Ըստ նրա, անցած օրվա ընթացքում հիվանդության հետևանքով մահացել է 64 քաղաքացի, իսկ զոհերի ընդհանուր թիվը 7183 է:

Iran's confirmed COVID-19 cases hit 126,949
The Iranian health ministry on Wednesday reported 2,346 new cases of the novel coronavirus, bringing the total number in the country to 126,949 since the outbreak in late February, Xinhua reported citing the local state TV.
Kianush Jahanpur, head of Public Relations and Information Center of the Ministry of Health and Medical Education, said 64 patients died over the past 24 hours, taking the death toll to 7,183.
Jahanpur updated the number of recovered people to 98,808, adding that 2,673 are still under intense care in hospitals.