Մետրոպոլիտեն թանգարանը կարանտինից հետո բացման ամսաթիվը փոխել է՝ հուլիսի 1-ից տեղափոխելով օգոստոսի կեսեր։ artguide.com-ի հաղորդմամբ, թանգարանը փակվել էր 2020 թ. մարտի 13-ին, նախատեսվում է վերսկսել աշխատանքը համապատասխան Նյու Յորքի էտապային ծրագրի։ Թանգարանի փակման պահից ազատվել է 81 աշխատակից և ակնկալվում է 150 միլիոն դոլար բյուջեի պակասուրդ ընթացիկ և հաջորդ ֆինանսական տարվա համար` մուտքի և եկամտի այլ աղբյուրներից ստացված եկամուտների կորստի պատճառով։
Թանգարանը նախատեսում է կրճատել աշխատանքային ժամերը և աշխատելու է սոցիալական հեռավարությունը պահելու սկզբունքով։ Թանգարանը չեղարկել է բոլոր էքսկուրսիաները, հանդիպումները և նմանատիպ այլ միջոցառումներ մինչև 2020 թվականի վերջ։
Թանգարանի նախագահ և գործադիր տնօրեն Դենիել Վայսը նշել է, որ 150 տարվա մեջ թանգարանը «շատ բանի է դիմացել, և այսօր այն շարունակում է մնալ ապագայի հույսի փարոս»։
«Թանգարանը հիշատակվում է մարդկային ոգու ուժը: Մինչ մենք ապրում ենք այս ծանր և անհանգիստ ժամանակաշրջաններում, մենք ոգեշնչվում ենք նրանով, որ անհամբեր սպասելու ենք այն օրվան, երբ մենք կրկին կարող ենք բոլորին հրավիրել վայելելու Մետրոպոլիտենի հավաքածուն և ցուցահանդեսները»,- ասել է նա։

Музей Метрополитен возобновит работу не ранее середины августа 2020 года
Музей Метрополитен отодвинул дату своего открытия после карантина с 1 июля до середины августа. Музей, который закрыт с 13 марта 2020 года, планирует возобновить свою работу в соответствии с поэтапным планом штата Нью-Йорк, сообщает «АртГид».
С момента закрытия музей уволил 81 сотрудника и ожидает дефицита бюджета в размере $150 млн на текущий и следующий финансовый год из-за потери доходов от входной платы и других источников прибыли. Музей планирует сократить рабочие часы и будет придерживаться принципов социального дистанцирования. Также музей отменил все экскурсии, встречи и аналогичные мероприятия вплоть до конца 2020 года.
В своем заявлении президент и главный исполнительный директор музея Дэниел Вайс отметил, что за 150 лет музей «выдержал многое, и сегодня он остается маяком надежды на будущее. Музей напоминает о силе человеческого духа и способности искусства подавать утешение, вдохновение и чувство общности. Пока мы переживаем эти трудные и неспокойные времена, мы воодушевляемся тем, что с нетерпением ожидаем того дня, когда снова сможем пригласить всех насладиться коллекцией и выставками Мет».