22.05.2020. Կորոնավիրուսի 322 նոր դեպք և 293 առողջացած, 4 մահվան դեպք
Մայիսի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 5928 դեպք, որոնցից 2874-ն` առողջացած, 74-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2952 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 47654 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 322 նոր դեպք և 293 առողջացած»,- նշում են նախարարությունից։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 52 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: Մահվան դեպքերի թիվը հասել է 74-ի։
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 28 է։

Armenia has confirmed 322 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 5,928 in the country as of 11 a.m. Friday, May 22, the Ministry of Health reports.
293 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 2,874.
The number of COVID-19 fatalities has increased by 4 to 74.
The latest victims were 52 (male), 81 (male), 61 (male), 82 (male) years old and had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, one case of death was recorded on Thursday when the patient had tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 28.