Փաստաբան. Ստիպված եմ հիասթափեցնել Ռուբեն Հայրապետյանին մեղավոր կարգողներին
ԱԺ նախկին պատգամավոր, ՀՖՖ նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանն արձագանքել է քննչական կոմիտեի երեկ տարածած հաղորդագրությանն իր պաշտպանյալի մասին։
«Առայժմ անդրադառնալով քննչական կոմիտեի երեկ տարածած հաղորդագրության միայն մի մասին և միանգամից պատասխանելով բազմաթիվ լրագրողների հարցերին՝ ստիպված եմ հերթական անգամ հիասթափեցնել Ռուբեն Հայրապետյանին մեղավոր կարգողներին՝ ազդարարելով, որ կրկին չեն արդարացրել ձեր սպասումները.
Գործում փաստական տվյալի նշույլ անգամ չկա, որ Ռուբեն Հայրապետյանը կազմակերպել է
1. «Հարսնաքար» ռեստորանահյուրանոցային համալիրում Հ.Շ-ի (Հայկ Շահնազարյանի) կամքին հակառակ ազատությունից ապօրինի զրկելը,
2. կամ Հայկ Շահնազարյանին ֆիզիկական ուժեղ ցավ ու հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելը և այլ…
Իսկ թե առանց փաստերի քննչական կոմիտեն ինչու է այսպիսի ձևակերպումներով հաղորդագրություն տարածել, դժվար չէ կռահել…
Ասելը մի բան է, հիմնավորելը՝ այլ…
Գեղարվեստական ձևակերպումներով քրեադատավարական ֆիլմի շարունակությունը կներկայացնեմ հաջորդիվ…»,-նշել է փաստաբանը։

Адвокат Рубена Айрапетяна прокомментировал сообщение СК Армении
Адвокат бывшего депутата Национального Собрания Армении, бывшего президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна – Амрам Макинян – отреагировал на сообщение Следственного комитета РА касательно своего подзащитного.
«Обращаясь пока только к одному эпизоду в распространённом накануне заявлении СК, и, отвечая на многочисленные вопросы журналистов, вынужден в очередной раз разочаровать считающих Рубена Айрапетяна виновным, заявляю, что вновь не оправдали ваши ожидания.
В деле нет даже намека на фактические данные, что Рубен Айрапетян организовал:
1. Незаконное лишение свободы против воли А. Ш. (Айка Шахназаряна) в ресторанно-гостиничном комплексе "Арснакар",
2. Или причинение Айку Шахназаряну сильной физической боли и сильных душевных страданий и пр.
Не трудно догадаться, почему Следственный комитет без фактов распространяет заявление с подобными формулировками…
Говорить – одно дело, обосновать – другое…
Продолжение уголовно-процессуального фильма с художественными формулировками представлю позже…» – отметил адвокат.