«Հրապարակ». Հակոբ Սիմիդյանը դարձել է իշխանական խմբակցության անդամների «աչքի փուշը»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Քաղպայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ, «Իմ քայլը» խմբակցության քարտուղար Հակոբ Սիմիդյանը դարձել է խմբակցության անդամների «աչքի փուշը». նա մի կողմից ժանդարմի դեր է ստանձնել խմբակցությունում, մյուս կողմից՝ Նիկոլ Փաշինյանին տրամադրում է պատգամավորների դեմ և տեղեկատվություն փոխանցում խոհանոցից։ Սիմիդյանի նկատմամբ այնքան բացասական է վերաբերմունքը, որ օրերս նա նշելիս է եղել հոր մահվան հերթական տարելիցը, և այդ արարողությանը ՔՊ կազմից 5-6 հոգի են մասնակցել, որոնց մի մասն էլ հետը չի խոսում։
«Իմ քայլի» չորս պատգամավորներին մանդատից զրկելու հարցը ևս Սիմիդյանն է հետևողականորեն առաջ տանում։ Ընդ որում, նրանցից մեկն իր մերձավոր ընկերն է եղել՝ Վարդան Աթաբեկյանը։ Մյուս երեք պատգամավորներն են՝ Սոֆյա Հովսեփյանը, Աննա Կարապետյանը և Թագուհի Թովմասյանը։ Սակայն բոլոր չորսն էլ հրաժարվում են կամավոր դիմում գրել»:

«Грапарак»: Акоп Симидян раздражает членов фракции «Мой шаг»
Газета «Грапарак» пишет, что член правления партии «Гражданский договор», секретарь фракции «Мой шаг» Акоп Симидян для членов фракции «как бельмо на глазу» у. С одной стороны, он играет роль жандарма, а с другой стороны, настраивает Никола Пашиняна против депутатов и передает ему все, что творится на «внутренней кухне». К Симидяну относятся настолько плохо, что на отмечаемой им на днях церемонии очередной годовщины смерти отца из партии «Гражданский договор» присутствовали только 5-6 человек, причем часть из них не разговаривает с ним.
«Симидян также продвигает вопрос лишения мандата четырех  депутатов фракции «Мой шаг».
Причем, один из них – Вардан Атабекян – был его близким другом. Остальные три депутата – Софья Овсепян, Анна Карапетян и Тагуи Товмасян. Однако все четверо отказываются сложить депутатский мандат», - отмечает газета.