ՊԲ. Առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում
Մայիսի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 180 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  շուրջ 3000 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից նաև հայտնում են, որ բացի հրադադարի ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, մայիսի 22-ին ՊԲ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և, կորուստներ պատճառելով, հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ծավալված փոխհրաձգության ժամանակ ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Artsakh defense army fully controls the situation on the frontline
Azerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 180 times in the past week. In the period from may 17 to 23, the adversary fired more than 3,000 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibers, the Artsakh Defense Ministry reported.
Apart from the mentioned breaches,  Azerbaijani armed forces attempted a subversive attack on one of the combat positions of a military base of the the Defense Army. As the press department at the Artsakh Defense Ministry reported, the frontline units of the Defense Army detected the advancement of the Azerbaijani special units and thwarted them, inflicting losses. During the shooting, the Defense Army  suffered no losses, the source said.
“The frontline units of the Defense Army continue controlling the situation on the frontline and taking necessary measures for the reliable protection of combat positions,” the statement added.