Անվճար վարպետաց դաս Անյա Լեխների հետ
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի «Մաեստրո» վարպետաց դասերի շարք» նախագծի երրորդ դասը կվարի մեր ժամանակների ամենատաղանդավոր թավջութակահարուհիներից մեկը՝ Անյա Լեխները։
Նվագախմբից մանրամասնում են, որ Անյա Լեխները՝ որպես մենակատար, հանդես է գալիս աշխարհի լավագույն նվագախմբերի հետ։ Նա ելույթ է ունենում նաև որպես կամերային երաժիշտ և մասնակցում տարբեր երաժշտական ոճեր ընդգրկող բազմաբնույթ նախագծերի։ Նա համագործակցել է Տիգրան Մանսուրյանի, Վալենտին Սիլվեստրովի, Թինու Կիրվիթսի և աշխարհահռչակ այլ կոմպոզիտորների հետ։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբն ընձեռում է բացառիկ հնարավորություն՝ անվճար միանալու այս վարպետաց դասին։

State Symphony Orchestra organizes an online master class by Anja Lekhner
The Armenian State Symphony Orchestra (ASSO) continues the series of “Maestro” masters classes delivered by world-known musicians. As the Orchestra said on its Facebook page, the third session will be delivered by Anja Lechner -one of the most gifted cellists of our times.
Anja Lechner performs as a soloist with leading orchestras, as a chamber musician, and as a creative participant in diverse projects between the genres. She has collaborated with Tigran Mansurian, Valentin Silvestrov, Tõnu Kõrvits, and many other composers.
The Armenian State Symphony Orchestra provides a unique opportunity to join this master class for free. Details of the event are available though the link: https://bit.ly/36oMzRV.