Մայիսի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 7113 դեպք, որոնցից 3145-ն` առողջացած, 87-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3842 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 51594 թեստավորում:
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամ, այսպիսով գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 452 նոր դեպք և 81 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 85 (կին), 61 (տղամարդ), 58 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 86 (կին), 67 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 39 է:
ԱՆ-ից հայտնում են, որ այլ պատճառով մահերից մեկը, ցավոք, մայրական մահ է։ 31-ամյա կնոջ մոտ ծննդաբերությունից 5 օր անց, նախնական ախտորոշմամբ, զարգացել է թոքային զարկերակի թրոմբոէմբոլիա, ինչի հետևանքով կինը հանկարծամահ է եղել։ Մահվան վերջնական պատճառը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո։ Սա այս տարվա մայրական մահվան առաջին դեպքն է։

Armenia has confirmed 452 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 7,113 in the country as of 11 a.m. Monday, May 25, the Ministry of Health reports.
81 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 3,145.
The number of COVID-19 fatalities has grown by 6 to 87.
The latest victims were 85 (female), 61 (male), 58 (male), 69 (male), 86 (female) and 67 (male) years old and had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, 6 cases of death were recorded on Sunday when the patients had tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 39.
Unfortunately, one of the deaths caused by other diseases was a maternal death. According to the preliminary diagnosis, 5 days after giving birth, the 31-year-old woman developed pulmonary embolism, which caused sudden death. The final cause of death will be clear after a forensic examination. This was the first case of maternal death this year, the ministry said.