Մայիսի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 7113 դեպք, որոնցից 3145-ն` առողջացած, 87-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3842 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 51594 թեստավորում:
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամ, այսպիսով գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 452 նոր դեպք և 81 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 85 (կին), 61 (տղամարդ), 58 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 86 (կին), 67 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 39 է:
ԱՆ-ից հայտնում են, որ այլ պատճառով մահերից մեկը, ցավոք, մայրական մահ է։ 31-ամյա կնոջ մոտ ծննդաբերությունից 5 օր անց, նախնական ախտորոշմամբ, զարգացել է թոքային զարկերակի թրոմբոէմբոլիա, ինչի հետևանքով կինը հանկարծամահ է եղել։ Մահվան վերջնական պատճառը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո։ Սա այս տարվա մայրական մահվան առաջին դեպքն է։

25.05.2020. За сутки в Армении подтверждено 452 новых случая коронавируса
Согласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 25 мая, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 7113.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 3145 человек, число случаев с летальным исходом составило 87. На лечении находятся 3842 пациента. Общее количество проведенных тестов составило 51594.
По сравнению с предыдущим днем, число случаев заражения увеличилось на 452. За сутки выздоровел 81 человек.
Что касается случаев смерти, то скончались пациенты в возрасте 85 лет (женщина), 61 года (мужчина), 58 лет (мужчина), 69 лет (мужчина), 86 лет (женщина), 67 лет (мужчина), они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 6 случаев смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за других болезней. Число таких случаев составляет 39.
Из Минздрава сообщают также, что, к сожалению, зафиксирована смерть роженицы. У 31-летней женщины, спустя 5 дней после родов, по предварительному диагнозу, развилась тромбоэмболия легочной артерии, вследствие чего она и скончалась. Окончательная причина смерти будет известна после судебно-медицинской экспертизы. Это первый случай смерти роженицы в этом году.