Հինգամյա երեխան մահացել է հեռուստացույցը վրան ընկնելու հետևանքով
Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում նախօրեին՝ մայիսի 25-ին, 5-ամյա երեխա է մահացել։
«Մահը ոչ մի կապ չունի կորոնավիրուսի հետ, խնդրում եմ չշահարկել։ Երեխայի հետ դժբախտ դեպք է տեղի ունեցել: Տան հեռուստացույցը (սովետական) ընկել է վրան»,-տեղեկացրել է բժշկական կենտրոնի մամուլի խոսնակ Գևորգ Դերձյանը։
Նրա փոխանցմամբ, երեխան Երևան է տեղափոխվել Մասիսի բժշկական կենտրոնից, մայիսի 20-ին` առանց գիտակցության, արյունահոսությամբ, ծայրահեղ ծանր վիճակում, ունեցել է գանգուղեղային ծանր տրավմա։

В Армении умер 5-летний ребенок: на него упал телевизор
Пятилетний ребенок скончался накануне, 25 мая, в ереванском медцентре «Сурб Аствацамайр». Об этом сообщил пресс-секретарь медцентра Геворк Дердзян.
«Смерть не имеет никакого отношения к коронавирусу. Прошу не спекулировать. С ребенком произошел несчастный случай. На него упал домашний телевизор (советский)», – отметил он.
По его словам, ребенка перевели в Ереван из МЦ Масиса 20 мая, он был без сознания, с кровотечением, в крайне тяжелом состоянии, у него была диагностирована тяжелая черепно-мозговая травма.