Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը կղեկավարի Վահրամ Պողոսյանը։ Դավիթ Բաբայանը թողնում է այդ պաշտոնը, բայց կզբաղեցնի նորընտիր նախագահի խորհրդականի պաշտոնը։
Վերջինը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Արդեն 13 տարի է, ինչ ես գլխավորում եմ Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը՝ կառույց, որը պատասխանատու է մեր երկրի տեղեկատվական քաղաքականության համար:
Տեղեկատվական ճակատը, հատկապես մեր երկրի համար, որը գտնվում է չկարգավորված հակամարտության պայմաններում, ունի ռազմավարական կարևորագույն նշանակություն:
Ինձ համար պատիվ է եղել այս բոլոր տարիների ընթացքում ղեկավարել այդ կառույցը, լինել տեղեկատվական ճակատի առաջամարտիկներից, ծառայել իմ ժողովրդին և Հայրենիքին:
Աշխատանքս փորձել եմ կատարել արհեստավարժորեն՝ որպես ուղենիշ միշտ ունենալով պետական և ազգային շահերը:
Ուզում եմ ձեզ տեղեկացնել, որ այսօրվանից ես պաշտոնապես թողնում եմ իմ զբաղեցրած պաշտոնը: Շնորհակալություն եմ հայտնում իմ բոլոր գործընկերներին և լրատվական դաշտի ներկայացուցիչներին՝ երկարատեւ արդյունավետ համագործակցության համար:
Ուզում եմ նաեւ հաջողություն մաղթել այս պաշտոնում ինձ փոխարինող Վահրամ Պողոսյանին, ցանկանալ նրան բեղմնավոր գործունեություն:
Հ.Գ. Հարգելի՛ գործընկերներ, Ես չեմ հեռանում քաղաքական և հասարակական դաշտից: Ես ընդունել եմ Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանի առաջարկը և այսուհետ հայրենիքին իմ ծառայությունները կմատուցեմ ԱՀ Նախագահի՝ արտաքին հարաբերությունների գծով խորհրդականի պաշտոնում:
Լինելով նաև Արցախի պահպանողական կուսակցության նախագահ՝ ես և իմ կուսակիցները շարունակելու ենք մեր ակտիվ գործունեությունը մեր երկրի քաղաքական ու հասարակական դաշտում:
Հ.Հ.Գ. 13 տարվա իմ աշխատանքի ամփոփման և հետագա գործունեության մասին ավելի մանրամասն կխոսեմ իմ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ»։

Давид Бабаян покинул занимаемую должность: ему предложили пост советника президента Арцаха
Начальником Главного информационного управления Аппарата Президента Республики Арцах назначен Ваграм Погосян. Давид Бабаян покидает данную должность, однако, вступает в должность советника президента Республики Арцах.
Д. Бабаян на своей странице в соцсети Facebook отметил:
«Уже 13 лет как я возглавляю Главное информационное управление Аппарата Президента Республики Арцах – структуру, ответственную за информационную политику нашей страны.
Информационный фронт имеет важнейшее стратегическое значение, в особенности для нашего государства, которое находится в условиях неразрешенного конфликта.
Для меня было большой честью на протяжении стольких лет возглавлять данную структуру, находиться на передовой информационного фронта и служить моему народу и Родине.
Свою работу я всегда старался выполнять на высоком профессиональном уровне, руководствуясь государственными и национальными интересами.
Уважаемые друзья,
Хочу сообщить вам, что с сегодняшнего дня я официально покидаю занимаемую должность. Выражаю благодарность всем свои коллегам и представителям информационного поля за многолетнее плодотворное сотрудничество.
Хотелось бы также пожелать успехов и плодотворной работы пришедшему мне на замену – Ваграму Погосяну, пожелав ему плодотворной работы.
P.S. Уважаемые коллеги, я не покидаю политическое и общественное поле. Я принял предложение президента Республики Арцах Араика Арутюняна, и буду служить своей Родине в должности советника президента Республики Арцах по внешним связям.
Будучи также председателем Консервативной партии Арцаха, мы вместе с однопартийцами продолжим нашу активную деятельность в политическом и общественном поле нашей страны.
P.P.S. О подведении итогов своей 13-летней работы и планах на будущее более подробно поговорим в ходе моего прямого эфира в соцсети Facebook».