«Մենք ունենք արտառոց իրավիճակ, երբ ամեն օր ունենում եք կորոնովիրուսի եռանիշ թվերով աճ։ Իսկ այս դատական նիստին ներկա է լինում առնվազն 30 մարդ։ Այս դեպքում պատասխանատուն դատավորն է՝ տիկին Աննա Դանիբեկյանը»,- նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։
Նա ընդգծեց, որ հենց այս ամենը հաշվի առնելով էին դիմել, որ փոփոխվի կամ վերացվի Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը։
Հիշեցնենք, որ նախորդ նիստին ներկա է եղել Սեյրան Օհանյանի փաստաբան Կարեն Մեժլումյանը, ում կնոջ՝ փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուս։
«Ես շատ հստակ ասում եմ, ցանկացած առողջական ռիսկի համար, որը պայմանավորված է կալանավորման հանգամանքով, պատասխանատուներից մեկը լինելու է Աննա Դանիբեկյանը»,- ասաց փաստաբանը։

Арам Вардеванян: Анна Данибекян будет в числе ответственных лиц
«Сложилась чрезвычайная ситуация, когда каждый день фиксируется рост трехзначных показателей. А на этом судебном заседании участвует, как минимум, 30 человек. В этом случае ответственным является судья – г-жа Анна Данибекян», – после окончания заседания в беседе с журналистами заявил адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна – Арам Вардеванян.
Он подчеркнул, что они обращались с ходатайствами об изменении или отмене избранной в отношении Роберта Кочаряна меры пресечения в виде заключения под стражу именно с учетом всей этой ситуации.
Напомним, на прошлом заседании присутствовал адвокат Сейрана Оганяна – Карен Межлумян, у супруги которого – адвоката Инессы Петросян – был подтвержден коронавирус.
«Весьма четко заявляю, что одной из ответственных за любой риск по части здоровья, обусловленный обстоятельством содержания под стражей, будет судья Анна Данибекян», – отметил адвокат.