Միքայել Մինասյան. Մեդիահիստերիան ապացուցում է՝ ինձանից սարսափում եք
Դուք ձեր ստի կայսրության քարոզչությունն իրականացնում եք այնպես, ինչպես երկրի կառավարումը՝ գեղավարի, անարդյունավետ և միայն փող աշխատելու մոլուցքով, ճիշտ այնպես, ինչպես օրինակ պայքարում եք համավարակի դեմ։
Ժպիտով հետևում եմ այս երկու օրերի մեդիահիստերիային, որի գագաթնակետն էր Հանրային հեռուստատեսության լրատվական ծրագրի այսօրվա ռեպորտաժը։
Այն ապացուցում է.
1. դուք չունեք որևէ պատասխան իմ մեղադրանքներին,
2. ձեր մեթոդները հնացել են, իսկ ձեր ձեռագիրը հնաոճ ու ոչ համոզիչ է,
3. դուք ինձանից իսկապես սարսափում եք։
Մաֆիոզ ընտանեկան զո՛ւյգ, շարունակեք հետևողականորեն ուշադրության կենտրոնում պահել իմ անձը, որպեսզի հեշտացնեք իմ գործը՝ ձեր խավարը ցրելու իմ առաքելությունը։
Երբեք դատի չեմ տվել մեդիաներին։ Հիմա էլ չեմ պատրաստվում դա անել, քանի որ պատկերացնում եմ այդ մարդկանց հոգեվիճակը, քանի որ ստիպված են կատարել կատաղած պացիենտի խելագար հանձնարարությունները։
Որպես սփոփանք կարող եմ ասել՝ «հեղափոխությանը» ձեր հավատարմությունն ապացուցելուն քիչ մնաց։
Գիտեմ, որ վախեցած եք բոլորդ, և ձեզ հասկանում եմ, քանի որ ժողովրդի զայրույթն արդեն դառնում է անկառավարելի»։

Микаел Минасян: Медиа-истерия последних дней доказывает ваш ужас
Публикуем сделанную в социальной сети Facebook запись бывшего посла Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидата исторических наук Микаела Минасяна:
«Уважаемая мафиозная семья и обслуживающие ее медиа-слуги,
Вы осуществляете пропаганду вашей империи лжи так же, как и управление страной – провинциально, неэффективно, руководствуясь лишь манией зарабатывания денег, точно так же, как, к примеру, боретесь с пандемией.
С улыбкой слежу за медиа-истерией последних двух дней, кульминацией которой стал репортаж в новостной программе Общественного телевидения от 26 мая.
Он доказывает, что:
1.            у вас нет какого бы то ни было ответа ни на одно из моих обвинений,
2.            ваши методы устарели, ваш стиль же – старомоден и неубедителен,
3.            вы действительно в ужасе от меня․
Мафиозная семейная чета, продолжайте последовательно держать в центре внимания мою персону, чтобы облегчить мне задачу – мою миссию по рассеянию вашего мрака.
Никогда не подавал в суд на медиа. Не намерен делать этого и сейчас, поскольку представляю психологическое состояние людей, которые вынуждены выполнять безумные поручения бешеного пациента.