«Բարեգործական հեծանվավազք Հայաստանի առաջատար մարզիկներ մասնակցությամբ»
Մայիսի 27-ին «Armenian Arm» հայրենասիրական հասարակական կազմակերպությունը կազմակերպել է  հեծանվավազք Հայաստանի առաջատար մարզիկների մասնակցությամբ։
Մեկնարկը տրվել է Dvin Music Hall-ի հարակից տարածքից և երթուղին ձգվել է մինչև Մուրացանի զինվորական հոսպիտալ։
Ինչպես հայտնում են կազմակերպիչները, հեծանվավազքին մասնակցել են Աշխարհի, Եվրոպայի և Հայաստանի բազմակի չեմպիոններ։ Ռազմական Ոստիկանությունը ուղեկցել է  հեծանվավազքը և  ապահովել մասնակիցների անվտանգությունը։
«Armenian Arm» հայրենասիրական հասարակական կազմակերպության հիմնադիր- նախագահ՝ Վահան Խորխոռունին և Թովմասյան Բարեգործական Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ՝ Արտակ Թովմասյանը այցելել են Մուրացանի զինվորական հոսպիտալ, որպեսզի աջակցեն զինծառայողներին և անձամբ ծանոթանան հոսպիտալի առկա խնդիրներին:
Ավելի վաղ, «Թովմասյան» Բարեգործական Հիմնադրամի կազմակերպած աննախադեպ համահայկական նախաձեռնությունը, որը սկիզբ դրվեց մայիսի 2-ին, նպատակ ուներ օգնելու առողջապահական համակարգին կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ծրագրերում:
Անկախ հասարակական խորհրդի վերահսկմամբ հավաքագրվել էր ավելի քան 109 մլն դրամ:
«Թովմասյան» Հիմնադրամի և «Armenian Arm»-ի որոշմամբ, խիստ կարևորելով ՀՀ զինված ուժերի համաճարակային անվտանգությունը առաջիկա զորակոչի ընթացքում, գումարի մի մասը՝ ավելի քան 25 մլն դրամը կուղղվի ՊՆ նախարարությանը մոտալուտ զորակոչին մասսայական հետազոտություններ անցկացնելու նպատակով:
Անկախ հասարակական խորհրդի նիստի արդյունքում որոշվել է, որ ձեռք կբերվի 99.81% ճշգրտությամբ Covid-19-ի 10.000 թեստեր:

Фонд «Товмасян» и «Armenian Arm» предоставят Минобороны Армении 10.000 тестов для определения Covid-19
27 мая патриотическая общественная организация «Armenian Arm» организовала велогонку с участием ведущих спортсменов Армении.
Стартовала велогонка с территории близ концертного зала «Dvin Music Hall» до Военного госпиталя «Мурацан».
Как сообщают организаторы, в велогонке участвовали многократные чемпионы Мира, Европы и Армении. Сотрудники Военной Полиции обеспечивали безопасность участников велогонки.
Учредитель-председатель патриотической общественной организации «Armenian Arm» Ваан Хорхоруни и председатель совета попечителей благотворительного фонда «ТОВМАСЯН» Артак Товмасян посетили Военный госпиталь «Мурацан», чтобы поддержать военнослужащих и лично ознакомиться с существующими проблемами в госпитале.
Ранее, благотворительная всеармянская инициатива, организованная благотворительным фондом «Товмасян», которая стартовала 2 мая, преследовала цель оказать помощь системе здравоохранения в программах по борьбе с коронавирусом.
Под контролем независимого общественного совета было собрано свыше 109 млн драмов.
Решением Фонда «Товмасян» и «Armenian Arm», строго подчеркивая важность эпидемиологической безопасности в ходе предстоящего летнего призыва, часть средств – свыше 25 миллионов драмов будут направлены в Минобороны Армении с целью проведения массового тестирования в ходе предстоящего призыва.
На заседании Независимого общественного совета принято решение, что будут приобретены 10.000 тестов на Covid-19 с точностью 99.81%.