Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը շնորհավորել է Հայաստանի ժողովրդին Առաջին Հանրապետության հռչակման 102-րդ ամյակի առթիվ։ Շնորհավորանքը նախարարությունը, ըստ «Գրուզիա օնլայն»-ի, հրապարակել է թվիթերի իր միկրոբլոգում։
«Անկեղծորեն շնորհավորում ենք Հայաստանի բնակչությանը 1918 թվականին Հայաստանի Առաջին Դեմոկրատական Հանրապետության տարեդարձի կապակցությամբ։ Այս շատ կարևոր օրը Վրաստանը մաղթում է բարգավաճում ու հաջողություններ բարիդրացիական հարաբերություններ ունեցող երկրին»,-ասված է նախարարության շնորհավորանքում։

Министерство иностранных дел Грузии поздравляет население Армении с 102-й годовщиной основания Первой Демократической Республики. Соответствующее заявление МИД распространило в микроблоге «Twitter». Информацию передает «Грузия-Online».
«Мы искренне поздравляем все население Армении с годовщиной основания Первой Демократической Республики в 1918 году. В этот очень важный день, Грузия желает процветания и успехов нашей добрососедской стране», – говорится в поздравительном послании Министерства иностранных дел Грузии.