«Րոպեներ անց ես կլինեմ Արտաքին գործերի նախարարությունում։ Իմ հրամանագրով, Մասիս Մայիլյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար»,-քաղաքական որոշումների մասին օնլայն ասուլիսում խոսեց Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
Նա ասաց՝ երկար է մտածել այդ ուղղությամբ։ Նախագահական ընտրություններում իրենից հետո առավել մեծ թվով ձայներ ստացած թեկնածուի հետ համագործակցության տարբեր ուղիներ ու ձևաչափեր են քննարկել։
«Ես պարտավոր եմ համագործակցել իր հետ, իհարկե, պետք է ասեմ, որ մեր հարաբերությունները եղել են շատ ջերմ։ Այս փուլում որոշել ենք, որ նա շարունակի զբաղեցնել Արցախի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնը։ Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել Մասիս Մայիլյանին այդ համագործացության առաջարկն ընդունելու համար»,-ասաց Արցախի նախագահը:

By the decree of Artsakh Republic President-elect Arayik Harutyunyan, Masis Mayilyan has been reappointed as Artsakh Foreign Minister, the president himself revealed at an online news conference on Friday.
Harutyunyan said he had discussed different forms of cooperation with Mayilyan, a runner-up at the March presidential elections.
"I am obliged to cooperate with him. Of course, I must say that our relations have been very warm. At this phase, we have decided that he will continue to hold the post of Artsakh's foreign minister. I want to thank Masis Mayilyan for accepting the offer of cooperation,” the Artsakh leader said.