30.05.2020. Կորոնավիրուսի վարակի հայտնաբերման 251 նոր դեպք, մահացել են 10-ը
Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 251 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 10 հիվանդ, որից երեքն, ըստ առողջապահության նախարարության՝ «այլ հիվանդություններից»։
Մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է ընդամենը 20 մարդ։
Առողջապահության նախարարությունից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 61 (կին), 82 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 70 (տղամարդ), 75 (տղամարդ), 76 (տղամարդ), 64 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Ըստ ԱՆ-ի՝ կա «մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 48 է»:
Այսպիսով՝ մայիսի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 8927 դեպք, որոնցից 3317-ն` առողջացած, 175-ը` մահվան ելքով, որոնցից «48 կորոնավիրուսով հիվանդ մահացել է այլ հիվանդություններից»։

30.05.2020. За сутки в Армении подтвержден 251 новый случай коронавируса
Согласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 30 мая, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 8927.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 3317 человек, число случаев с летальным исходом составило 127. Еще 48 пациентов с коронавирусом скончались по причине других болезней.
По сравнению с предыдущим днем, число случаев заражения увеличилось на 251. За сутки скончались 10 человек, 3 из них – от других болезней.
За сутки выздоровели 20 человек.
Что касается случаев смерти из Минздрава сообщают, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 61 года (женщина), 82 лет (мужчина), 73 лет (мужчина), 70 лет (мужчина), 75 лет (мужчина), 76 лет (мужчина), 64 лет (мужчина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
За минувшие сутки были зарегистрированы еще 3 случая смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине других заболеваний. Число таких случаев составляет 48.