Netflix-ը ձեռք է բերում պատմական կինոթատրոն
Netflix սթրիմինգային ծառայությունն ավարտել է հոլիվուդյան  պատմական Egyptian Theatre թատրոնի ձեռք բերման իրավաբանական գործընթացները։ kinonews.ru կայքը, հղում անելով Variety-ին,գրում է, որ կատարվել են վերջնական գործարքներ, այն գումարը, որը վճարել է ընկերությունը գնման համար, չի նշվում։
«Եգիպտական թատրոնը» հոլիվուդյան պատմության անհավանական մասն է։ Netflix Films-ի  ղեկավարն ասել է, որ իրենց համար մեծ պատիվ է համագործակցել Ամերիկյան սինեմատիկայի հետ` կինոյի ժառանգությունը պահպանելու համար և շարունակում է հեռուստադիտողներին հնարավորություն ընձեռել օգտվել կինոյի գլուխգործոցներից:
«Մենք ակնկալում ենք նոր ծրագրի քաղաքականության իրականացումը և ակնկալում ենք, որ դա օգուտ կբերի ինչպես կինո սիրողներին, այնպես էլ հասարակությանը ՝ որպես ամբողջություն», - ասել է նա։
«Egyptian Theatre»-ը Միացյալ Նահանգների ամենահին կինոթատրոններից մեկն է, որը բացվել է 1922-ին։ 1992 թվականին այն փակվել էր, այնուհետև Ամերիկյան սինեմատիկան գնել է քաղաքից ընդամենը մեկ դոլարով պայմանով, որ վերականգնվելու է նախնական շքեղությամբ։ Կինոթատրոնը նորից բացվել էր 1998 թվականի վերանորոգումից հետո։

Сервис Netflix завершил сделку по приобретению исторического голливудского кинотеатра
Потоковый сервис Netflix завершил юридическое оформление сделки по приобретению исторического голливудского кинотеатра Egyptian Theatre. Как отмечает издание Variety, проведены финальные транзакции, сумма, в которую компании обошлась покупка, не называется.
"Египетский театр" - это невероятная часть голливудской истории, его ценят в киносообществе Лос-Анджелеса уже почти столетие. Для нас большая честь - сотрудничать с Американской Синематекой, чтобы сохранить легендарное наследие кинотеатра и продолжать предоставлять зрителям возможность наслаждаться шедеврами кино. Мы с нетерпением ждем реализации новой программной политики и рассчитываем, что это принесет пользу как любителям кино, так и обществу в целом", - заявил Скотт Штубер, глава Netflix Films.
Отметим, что Egyptian Theatre - один из старейших кинотеатров США, открытый как "гламурный” дворец кино" еще в 1922 году, когда он стал местом самой первой голливудской премьеры фильма - "Робин Гуд". Театр был закрыт в 1992 году, а потом выкуплен Американской Синематекой у города всего за один доллар с условием, что он будет "восстановлен в своем первоначальном величии". Кинотеатр вновь открылся после реконструкции в 1998 году.