Արցախի նախագահի թեստի արդյունքը բացասական է
Քիչ առաջ ստացվել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի PCR (Covid-19-ի) թեստի պատասխանը:
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ արդյունքը բացասական է: Նախագահն այս պահին աշխատանքի մեջ է և շարունակում է ակտիվորեն կատարել իր լիազորությունները»,-տեղեկացրել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության ղեկավար Վահրամ Պողոսյանը։
Այսօր հայտնի դարձավ, որ կորոնավիրուս է հաստատվել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու նրա ընտանքիի անդամների մոտ։ Արցախի նախագահԱրայիկ Հարությունյանը մայիսի 28-ին Երևանում հանդիպել էր Փաշինյանին։

Известен результат теста президента Арцаха Араика Арутюняна на коронавирус
Немногим ранее был получен ответ ПЦР-теста на Covid-19 (коронавирус) президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араика Арутюняна. Об этом пресс-секретарь президента Ваграм Погосян сообщил на своей странице в Facebook.
«Рад сообщить, что результат – отрицательный. Президент сейчас находится на рабочем месте и продолжает активно выполнять свои полномочия», – отметил он.
Ранее сегодня стало известно, что у премьер-министра Армении Никола Пашиняна и всех членов его семьи выявлен COVID-19. Премьер Армении 28 мая встречался с Араиком Арутюняном в Ереване.