ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման ու կանխարգելման կենտրոնի հրապարակած տվյալների համաձայն, նախորդ օրվա ընթսացքում կորոնովիրուսով 13 հիվանդ է մահացել։ Ըստ աղբյուրի, 5-ը մահացել են այլ պատճառներով։
Մահերի ընդհանուր թիվը հասել է 194-ի։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 81 (տղամարդ), 63 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 73 (կին), 82 (կին), 67 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 69 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Ըստ նախարարության, հունիսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 9492 դեպք, որոնցից 3402-ն` առողջացած, 139-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5896 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 58668 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 210 նոր դեպք և 16 առողջացած»,-նշում են նախարարությունից։

01.06.2020. За сутки в Армении подтверждено 210 новых случаев коронавируса
Согласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 1 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 9492.
За сутки скончались 13 пациентов, 5 из них – от других болезней.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 3402 человека, число случаев с летальным исходом составило 139. Еще 55 пациентов с коронавирусом скончались по причине других болезней.
Что касается случаев смерти из Минздрава сообщают, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 81 года (мужчина), 63 года (мужчина), 65 лет (мужчина), 73 года (женщина), 82 лет (женщина), 67 лет (мужчина), 81 год (мужчина), 69 лет (женщина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Фактически на лечении находятся 5896 пациентов. В целом было проведено 58668 тестов.
«Таким образом, за сутки подтверждено 210 новых случаев коронавируса, выздоровели 16 человек», – сообщают из Министерства.