ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման ու կանխարգելման կենտրոնի հրապարակած տվյալների համաձայն, նախորդ օրվա ընթսացքում կորոնովիրուսով 13 հիվանդ է մահացել։ Ըստ աղբյուրի, 5-ը մահացել են այլ պատճառներով։
Մահերի ընդհանուր թիվը հասել է 194-ի։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 81 (տղամարդ), 63 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 73 (կին), 82 (կին), 67 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 69 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Ըստ նախարարության, հունիսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 9492 դեպք, որոնցից 3402-ն` առողջացած, 139-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5896 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 58668 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 210 նոր դեպք և 16 առողջացած»,-նշում են նախարարությունից։

Armenia has confirmed 210 new coronavirus infections, bringing the national tally to 9,492 as of 11 a.m. Monday, June 1, the Ministry of Health reports.
16 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 3,402.
The COVID-19 fatalities have grown by 8 to 139. The latest victims were 81 (male), 63 (male), 65 (male), 73 (female), 82 (female), 67 (male), 81 (male) and 69 (female) years old. Except for the last patient, all had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, 5 cases of death were recorded on Sunday when the patients had tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 55.