ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն Իվան Տելեգինը շնորհավորեց աշխատակիցների երեխաներին հունիսի 1-ի առթիվ
18:12 02/06/2020
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինը շնորհավորեց Բանկի աշխատակիցների երեխաներին` Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ և անցկացրեց հեռահար ուսուցման դասընթաց` «Ֆինանսական գրագիտության այբուբեն» թեմայով: Այս մասին տեղեկացնում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենը զրուցեց 14-ից 17 տարեկան դեռահասների հետ` պատմելով համաշխարհային բանկային համակարգի ստեղծման պատմության, աշխարհի հնագույն բանկի, նորագույն տեխնոլոգիաների և առաջնորդի կարևորագույն հատկանիշների մասին:
Իվան Տելեգինը դեռահասների հետ քննարկեց բանկերի հիմնական գործառույթներն ու զարգացման միտումները, պատմեց «Ապագայի բանկի» մասին:
«Ապագայի բանկը՝ «Բանկ է ափի մեջ», այսինքն՝ Բանկ հեռախոսի մեջ` հասանելի ցանկացած պահի» - նշեց Իվան Տելեգինը:
Դասընթացն ընթացավ հարց-պատասխան ինտերակտիվ շփման ձևաչափով.  երեխաներին հատկապես հետաքրքրեց  ՀՀ շուկայում` առաջինը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից մեկնարկած՝ «վճարային մատանի» նոր պրոդուկտը:
Գլխավոր տնօրենը մանրամասն ներկայացրեց վճարումներ կատարելու նոր ձևաչափը, որը փոխարինման է եկել ընդունված վճարային քարտերին` չիպային կրիչով տարբեր իրերի տեսքով:
Քննարկելով Մոբայլ Բանկի բոլոր առավելությունները` Իվան Տելեգինն առաջարկեց 2020 թ. օգոստոսին մեկնարկվող Մոբայլ Բանկի նոր տարբերակի թեստավորմանը մասնակից դարձնել աշխատակիցների երեխաներին` ֆոկուս-խմբի միջոցով:
Այդ հանգամանքը շատ ոգևորեց երեխաներին, չէ որ դա կլինի նրանց առաջին փորձը բանկային գործում:
Բանկը վերահսկվում ՀՀ ԿԲ կողմից»,-նշված է ընկերութան հաղորդագրությունում:

Генеральный директор Банка ВТБ (Армения) Иван Телегин поздравил детей сотрудников с 1-ым июня
Генеральный директор-Председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Иван Телегин поздравил детей сотрудников Банка с Международным днем защиты детей и дистанционно провел обучающую сессию на тему “Азбука финансовой грамотности”.
Согласно релизу, генеральный директор пообщался с подростками от 14-ти до 17-ти лет, рассказав об истории создания мировой банковской системы, о старейшем банке в мире, новейших технологиях и важнейших качествах лидера.
Иван Телегин обсудил с детьми основные функции банков и тенденции развития, рассказал о «Банке будущего».
«Банк будущего - это “банк на ладони”, то есть Банк в телефоне, доступный в любое время», - отметил Иван Телегин.
Сессия прошла в формате интерактивного общения, вопросов и ответов: в частности, ребят особо заинтересовал новый продукт на рынке РА “оплата кольцом”, запущенный впервые в Армении Банком ВТБ (Армения).
Генеральный директор подробно представил новый формат осуществления платежей, который заменяет привычную карту на изделие с чиповым носителем.
Обсудив все удобства Мобильного банка, Иван Телегин предложил сформировать из ребят-участников сессии фокус-группу для тестирования новой версии Мобильного банка, который Банк ВТБ (Армения) планирует запустить в августе 2020г., что очень воодушевило ребят. Это станет их первым опытом банковского дела.