ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի համոզմամբ, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա։
«Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա, որովհետև այն, ինչ կատարվում է երկրում, աղետ է, որն օրեցօր ավելի ծանր հետևանքների է բերելու»,-հայտարարել է նա Վանաձորում «Հայրենիք» կուսակցության գրասենյակի բացման արարողությանը հաջորդած զրույցի ընթացքում։
«Հրապարակ»-ի փոխանցմամբ, Վանեցյանն ասել է, որոշել են, որ կուսակցությունը բոլոր մարզերում պետք է գրասենյակներ ունենա, որպեսզի քաղաքացիների հետ կարողանան շփվել հնարավորինս շատ։
Ինչ վերաբերում է իր՝ քաղաքականություն մտնելու պատճառներին, Վանեցյանն ասել է.
«Շատ վերամբարձ չհնչի, բայց մեր հայրենիքը, պետությունը գտնվում են ծայրահեղ վիճակում։ Մենք պետք է կարողանանք նախ նոր գաղափարներով առողջացնենք քաղաքական դաշտը։ Այս իշխանության խնդիրն այն է, որ քննադատություն չեն ընդունում։ Հենց մեկը մի բան է խոսում, անմիջապես սկսում են ասել, թե սա սրա պատվերն է կատարում, նրա պատվերն է կատարում։ Ինձ պաշտոնանկ չեն արել, ես հրաժարական եմ տվել, պետք է ձևակերպումների մեջ ուշադիր լինել։
Իշխանությունները մատնանշում են բյուջե վերադարձած 43 միլիարդի մասին, որոնք բյուջե են վերադարձել իմ օրոք, իմ հրաժարականից հետո պետական բյուջե որևէ բան չի վերադարձվել։
Այո, ես բացթողումներ ունեցել եմ, բայց բացթողումներ, որից ես կամաչեմ, իմ ծառայության ընթացքում ես չեմ ունեցել»։

Артур Ванецян: Никол Пашинян должен подать в отставку с поста премьера Армении
Бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) и председатель партии «Родина» Артур Ванецян убежден: премьер-министр Армении Никол Пашинян должен подать в отставку.
«Пашинян должен подать в отставку, поскольку происходящее в стране – это катастрофа, которая с каждым днем будет приводить к более тяжелым последствиям», – заявил он во время беседы после церемонии открытия офиса партии «Родина» в Ванадзоре.
Как передает «Грапарак», Ванецян сообщил, что они решили, что у партии должны быть офисы во всех областях, чтобы они могли как можно больше общаться с гражданами.
Что касается причин своего решения заняться политикой, Ванецян отметил:
«Пусть это не звучит очень высокопарно, но наша Родина, государство находятся в экстремальной ситуации. Мы должны суметь сперва исцелить политическое поле новыми идеями. Проблема действующей власти в том, что они не принимают критики. Как только кто-то что-то говорит, они сразу начинают говорить, что критикующий выполняет чей-то заказ. Меня не увольняли, я подал в отставку, нужно быть внимательными в формулировках.
Власти указывают на возвращенные в бюджет 43 млрд, между тем, они были возвращены в бюджет за время моего пребывания в должности, после моей отставки в госбюджет ничего не возвращено.
Да, у меня были упущения, но упущений, за которые мне было бы стыдно, за время службы я не допустил».