04.06.2020. Կորոնավիրուսով 15 հիվանդ է մահացել
Հունիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 11221 դեպք, որոնցից 3468-ն` առողջացած, 176-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսով հիվանդների մահվան 244 դեպք է գրանցվել, որից 68-ը, ըստ նախարարության, այլ հիվանդությունների պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7509 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 63459 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 697 նոր դեպք և 14 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 44 (կին), 90 (տղամարդ), 80 (կին), 79 (կին), 80 (տղամարդ), 66 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 68 է:

Armenia reports record single-day rise in coronavirus cases on June 4
Armenia has confirmed a record number of 697 new coronavirus infections, bringing the national tally to 11,221 as of 11 a.m. Thursday, June 4, the Ministry of Health reports.
14 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 3,468.
The COVID-19 deaths have grown by 6 to 176. The latest victims were 44 (female), 90 (male), 80 (female), 79 (female), 80 (male) and 66 (female) years old. Except for the last patient, all had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, 9 cases of death were recorded on Wednesday when the patients had tested positive for coronavirus, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 68.