«Հրապարակ». Այն, ինչ կատարվում է երկրում, աղետ է, որն օրեցօր ավելի ծանր հետևանքների է բերելու. Վանեցյան
09:41 04/06/2020
«Երեկ Վանաձորում «Հայրենիք» կուսակցության գրասենյակի բացման արարողությունից հետո կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն ասել է. «Ի՞նչն էր պատճառը իմ՝ քաղաքականությամբ զբաղվելու։ Երբեք իմ մտքով չէր անցնի, որ կգլխավորեմ մի կուսակցություն։ Շատ վերամբարձ չհնչի, բայց մեր հայրենիքը, պետությունը գտնվում են ծայրահեղ վիճակում։
Մենք պետք է կարողանանք նախ նոր գաղափարներով առողջացնել քաղաքական դաշտը… Այո, ես բացթողումներ ունեցել եմ, բայց բացթողումներ, որից ես կամաչեմ, իմ ծառայության ընթացքում ես չեմ ունեցել»։
Նա նաև ասել է. «Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա, որովհետև այն, ինչ կատարվում է երկրում, աղետ է, որն օրեցօր ավելի ծանր հետևանքների է բերելու»»:

«Грапарак»: То, что происходит в стране, катастрофа, которая с каждым днем будет приводить к более тяжелым последствиям – Артур Ванецян
13:42 04/06/2020
Газета «Грапарак» пишет, что вчера после церемонии открытия офиса партии «Родина» в Ванадзоре председатель партии Артур Ванецян заявил: «Что стало причиной моего решения заняться политикой? Я никогда не мог предположить, что возглавлю какую-то партию.
Пусть это не звучит очень высокопарно, но наша Родина, государство находятся в экстремальной ситуации. Мы должны суметь сначала исцелить политическое поле новыми идеями... Да, у меня были упущения, но упущений, за которые мне было бы стыдно, за время службы я не допустил».
Он также сказал: «Пашинян должен подать в отставку, поскольку происходящее в стране – это катастрофа, которая с каждым днем будет приводить к более тяжелым последствиям».