Մհեր Աղաջանյանի թեկնածությունը կներկայացվի Արցախի գլխավոր դատախազի պաշտոնի համար
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 3-ին ընդունել է «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ ԱՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնի համար խորհրդարանին թեկնածու ներկայացնելուց առաջ նպատակահարմար է համարել հարցի շուրջ շահագրգիռ քննարկում ծավալել և լսել իր գլխավորած քաղաքական դաշինքի անդամների կարծիքը:
Տեղի ունեցած քննարկումների արդյունքում որոշում է կայացվել Ազգային ժողովին ներկայացնել Ստեփանակերտ քաղաքի դատախազ Մհեր Ռոլեսի Աղաջանյանի թեկնածությունը` ԱՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնում:

Парламент Арцаха рассмотрит кандидатуру Мгера Агаджаняна на пост генерального прокурора
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян 3 июня принял членов парламентской фракции "Свободная родина - Объединенный гражданский альянс". Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Президент Арутюнян отметил, что до представления в парламент кандидата на должность генерального прокурора Республики Арцах посчитал целесообразным обсудить вопрос и выслушать мнения членов возглавляемого им политического альянса.
В ходе обсуждений было принято решение представить на обсуждение в Национальное собрание кандидатуру прокурора города Степанакерта Мгера Агаджаняна на должность генерального прокурора.