Վանեցյանը՝ Փաշինյանին. Մի´ արա, պարզապես մի´ արա
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին կոչ է անում դադարեցնել իր էջում սկսած ֆոտոարշավը։
«Այս ֆոտոարշավը ծայրաստիճան փնթի ու անտաղանդ է արվում: Պետությունը ծաղրուծանակի առարկա դարձնելը մեղք է:
Մի´ արա, պարզապես մի´ արա»,- գրել է Վանեցյանը թվիթերի իր միկրոբլոգում։
Հիշեցնենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արդեն մի քանի որ հրապարակում է առանց դիմակի, խմբված կամ տարբեր առիթներ նշող քաղաքացիների լուսանկարներ, տեսանյութեր՝ ցանկանալով ցույց տալ, որ նրանք չեն հետևում պարետատան կողմից սահմանված կանոններին։
Բազմաթիվ լուսանկարների, տեսանյութերի դեպքում պարզվել է, որ դրանք արվել են կամ օրեր առաջ, կամ նույնիսկ տարիներ առաջ, վարչապետի հրապարակումներին հետևել են հերքումներ, քննադատական խոսքեր, շատ դեպքերում նաև վիրավորանքներ լուսանկարի կամ տեսանյութերի անձանց մասին։
Փաշինյանը ստիպված է եղել իր էջից հեռացնել ակնհայտ սխալ տեղեկություններ պարունակող լուսանկարներն ու տեսանյութերը։

Former security chief to Pashinyan: 'Just don’t do it'
Former Director of the National Security Service (NSS), Chairman of the Homeland Party Artur Vanetsyan urged Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to stop posting photos and videos of people violating the safety rules on Facebook.
“This photo campaign is carried out in such a sloppy and untalented way. It’s a sin to make the country a subject of mockery. Don’t do it, just don’t do it!” Vanetsyan tweeted.
Pashinyan has been sharing photographs and videos of people not practicing social distancing or wearing face masks for a few days already, showing that they fail to comply with the anti-coronavirus rules set by the Commandant’s Office.
It turns out that many of the photos and videos the premier has receives were made days or even years ago. The posts have triggered criticism and offensive remarks about the alleged violators from Facebook users.
Pashinyan had to remove some photos and videos obviously containing disinformation from his Facebook page.