«Իրատես». Ծխախոտի գործի վերաբերյալ ուշագրավ տեղեկություներ են հաղորդում ՌԴ-ից
«Մի կողմից համավարակի բերած խնդիրները, մյուս կողմից էլ կոռուպցիոն գործարքների մեջ թաթախված լինելու մասին բարձրաձայնումները լրիվ քաոս են ստեղծել Նիկոլ Փաշինյանի շուրջը։ Եթե Հայաստանում մաքսանենգության փաստերը մնացին կուլիսներում, փորձեցին հնարավորինս արագ քողարկել դրանք, նույնը դժվար է ասել Ռուսաստանի պարագայում, որտեղ կալանվել էր մաքսանենգ ծխախոտով բեռնված ինքնաթիռը։
ՌԴ անվտանգության ծառայության հավաստի աղբյուրներն այս առումով ուշագրավ տեղեկություններ են փոխանցում։ Ռուսաստանի իրավապահների ուշադրության կենտրոնում է մաքսանենգ ծխախոտի գործը, և խոր ու համապարփակ քննություն է ընթանում։
Ըստ նույն աղբյուրի, այս գործին, բացի Նիկոլ Փաշինյանից, խառնված են ևս 17 անձինք։ Մեր դիտարկմանը՝ եթե քննում են ու տեղյակ են մանրամասներին, ինչու՞ այդ մասին չեն բարձրաձայնում, հակադարձեցին, թե ամեն ինչ իր ժամանակն ունի, երեխան էլ 9 ամսից շուտ չի ծնվում։
«ՌԴ-ի համար Հայաստանը Նիկոլ Փաշինյանը չէ, այլ գործընկեր պետություն, նաև ՀԱՊԿ անդամ երկիր, ինչը որոշակի տաբուներ է ենթադրում։ Եթե Փաշինյանը չգիտակցեց, թե ՀԱՊԿ քարտուղարի հանդեպ ինչ քայլ է անում ու ինչ վիճակի մեջ դնում դրանով ՌԴ-ին, դա նրա խնդիրն է»,- ասացին։
Իսկ ճի՞շտ է, որ Հայաստանից մարդ է գործուղվել ՌԴ, որպեսզի ծխախոտի գործը ծածկադմփոց անի՝ հարցրինք. մեր աղբյուրը հաստատեց տեղեկությունը՝ հավելելով, թե գնացել է, բայց չի կարողացել ոչինչ անել»:

«Иратес»: Из РФ сообщают интересные сведения о деле контрабандных сигарет
Газета «Иратес» пишет, что проблемы вследствие эпидемии коронавируса и информация о замешанности в коррупционные сделки привели к полному хаосу вокруг Никола Пашиняна. Если в Армении факты контрабанды остались за кулисами, попытались замять как можно раньше, то аналогичное сложно сказать о России, где были конфискованы самолеты с контрабандными сигаретами.
Достоверные источники службы безопасности РФ сообщают примечательные сведения об этом. Дело о контрабандных сигаретах находится в центре внимания правоохранителей России и проводится глубокое и всеобъемлющее расследование. Согласно тому же источнику, кроме Никола Пашиняна в этом деле замешаны еще 17 лиц.
В ответ на замечание издания, если расследуют и знают подробности, почему не говорят об этом, сказали: "Всему свое время, дети рождаются через 9 месяцев. Для России Армения – это не Никол Пашинян, а государство-партнер, а также страна-член ОДКБ, что создает определенные табу.
Если Пашинян не осознал, какой шаг он делает в отношении ОДКБ и в какую ситуацию ставит Россию, то это его проблема". На вопрос, правда, что из Армении командировали человека, чтобы сокрыть дело контрабандных сигарет, наш источник подтвердил эту информацию, добавив, что «поехал, но ничего не смог сделать».