Պետական եկամուտների կոմիտեում և ընդհանրապես համակարգում նոր փոփոխություններ կլինեն։ Հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն օնլայն ելույթում՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում «ՀՀ 2019թ պետբյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկման ժամանակ։
Նա նշեց՝ ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը լքելու է պաշտոնը, նրան շնորհակալություն հայտնեց կատարած աշխատանքների դիմաց։
«Մեր կառավարությունը բախտ է ունեցել պատմական տարիներին գործել»,-ասաց նա՝ մանրամասնելով, որ 2018-ը պատմական էր հեղափոխության առումով, 2019 թ-ը պատմական էր տնտեսական ցուցանիշներով, 2020-ը՝ առնվազն պատմական է կորոնավիորւսի համաճարակի բերումով։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց՝ պարզ է, որ տնտեսական ու ոչ տնտեսական խնդիրներ կլինեն, բայց հորդորեց չշտապել հետևություններ անել, այս պահին արդյունքներն ու կորուստներն ամփոփելը վաղ է։

Н. Пашинян: В Комитете государственных доходов Армении ожидаются изменения
В Комитете государственных доходов (КГД) Армении и в системе в целом ожидаются новые изменения. Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе онлайн-выступления во время предварительного обсуждения годового отчета в Постоянной комиссии Национального Собрания РА «Об исполнении госбюджета РА на 2019 год».
Он отметил, что председатель КГД Давид Ананян покидает должность, премьер-министр выразил также благодарность за проведенную работу.
«Нашему правительству посчастливилось работать в исторические годы», – отметил он, пояснив, что 2018 год был историческим с точки зрения революции, 2019 год – исторический с точки зрения экономических показателей, 2020 год – исторический, как минимум из-за эпидемии коронавируса.
Никол Пашинян отметил, очевидно, что произойдут экономические и не экономические проблемы, но он призвал не торопиться делать выводы, пока ещё рано подводить итоги.