Հիվանդությունը գաղտագողի սողոսկում է մարդու օրգանիզմ և կատարում իր չար գործը.բժիշկ
Պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցի ընթացքում խոսքով հանդես եկավ  «Արմենիա» ԲԿ-ի նյարդավիրաբուժության բաժանմունքի վարիչ Դավիթ Պատրիկյանը:  Նա վարակվել է նոր տեսակի կորոնավիրուսով և բուժվելուց հետո՝ երեկ դուրս է գրվել հիվանդանոցից:
«Երեկ ես դուրս եմ գրվել Ս. Գր.Լուսավորիչ հիվանդանոցից , որտեղ շուրջ 15 օր գտնվել եմ բուժման ընթացքում: Միանգամից ասեմ, որ ես պատկանել եմ ռիսկի խմբին՝ հիպերտոնիկ հիվանդություն, շաքարային դիաբետ և 68 տարեկան: Այս պայմաններում ես տարել եմ  երկկողմանի սուր թոքաբորդ, կորոնավիրուսային վարակ,շատ ծանր վիճակում  բուժվում էի իմ կոլեգաների մոտ և նրանց շնորհիվ կանգնած եմ ձեր առջև և խոսում եմ։
Հիվանդությունը բավականին նամարդ հիվանդություն է: Գաղտագողի սողոսկում է մարդու օրգանիզմ և կատարում իր չար գործը: Պետք է զգույշ լինել, արհամարհանքով կամ քամահրանքով վերաբերվել  այս հիվանդությանը չի կարելի, այն արժանի է բավականին լուրջ ուշադրության»,- ասաց բժիշկը:
Դավիթ Պատրիկյանն անդրադառնալով վարչապետի հորդորներին, հավելեց. «Պատերազմ է ժողովուրդ, իսկական պատերազմ: Պատերազմում հրամանները չեն քննարկվում, կատարվում են, սա է օրենքը: Եկեք կատարենք Կառավարության որոշումները»:
«Արմենիա» ԲԿ-ի նյարդավիրաբուժության բաժանմունքի վարիչը նաև ավելացրեց, թեև երիտասարդների մոտ հիվանդությունը հեշտ է ընթանում, սակայն նրանք վարակը կարող են տանել տուն և վարակել տան մեծահասակներին կամ քրոնիկ հիվանդություն ունեցող այլ անձանց,որը շատ դեպքերում լինում է անդառնալի:

Поборовший COVID-19 армянский врач: Вирус крадучись проникает в организм и делает свое черное дело
На брифинге после заседания комендатуры выступил заведующий отделением нейрохирургии в медцентре «Армения» Давид Патрикян. Он заразился коронавирусом и вчера после выздоровления был выписан из больницы.
«Вчера меня выписали из больницы «Святой Григорий Просветитель», где я лечился около 15 дней. Позвольте мне сразу сказать, что я принадлежу к группе риска: мне 68 лет, у меня гипертония, сахарный диабет. В этих условиях у меня была двусторонняя острая пневмония, коронавирусная инфекция, в очень тяжелом состоянии я лечился у своих коллег и благодаря им я сейчас стою перед вами и говорю.
Болезнь довольно подлая. Крадучись проникает в человеческий организм и делает свое черное дело. Нужно быть осторожными, относиться к этой болезни с презрением или несерьезно нельзя, она заслуживает весьма серьезного внимания», – рассказал врач.
Давид Патрикян, коснувшись призывов премьер-министра, добавил. «Это война, народ, настоящая война. На войне приказы не обсуждаются, они выполняются, таков закон. Давайте выполнять решения правительства».
Врач отметил также: хотя молодые переносят болезнь легче, но они могут принести вирус домой и заразить старших или страдающих хроническими заболеваниями, что часто влечет необратимые последствия.