Ութ տարվա դադարից հետո կայացել է Սիրիայի օդանավային ընկերության առաջին թռիչքը Երևան
Այսօր ութ տարվա դադարեցի հետո Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայան է հասել սիրիական օդանավային պետական ընկերության առաջին օդանավը։ «Արևելքի» հաղորդմամբ, այս մասին գրել է սիրական «Սանա» լրատվականը։ Այդ թռիչքով 150 ուղևոր ժամանել է Երևան։
Նշվում է, որ առաջիկայում Հալեպի միջազգային օդանավակայանը նույնպես կներգրավի Հայաստան-Սիրիա փոխադրումների ընդհանուր ծրագրի մեջ։
«Նշենք, որ Սուրիոյ դէպքերու ծաւալումէն ետք Երեւան-Դամասկոս օդային կապ երկար ատենով մնացած էր փակ եւ աւելի ուշ այն սկսած էր իրականացուիլ անհատական ընկերութիւններու ճամբով, որոնց ամէնէն ճանչցուածը կը համարուի ՝ Sham Wings օդային փոխադրութեան ընկերութիւնը»,- գրել է «Արևելքը»։

После 8-летнего перерыва состоялся первый рейс из Дамаска в Ереван
Сегодня после 8-летнего перерыва в ереванском международном аэропорту «Звартноц» приземлился первый самолет сирийской государственной авиакомпании. Об этом сообщает сирийское агентство САНА.
Самолет со 150 пассажирами на борту вылетел из Дамасского международного аэропорта в международный аэропорт «Звартноц» в Ереване.
Отмечается, что при возобновлении авиарейсов и открытии аэропортов будет составлен регулярный график, аэропорт Алеппо будет иметь важное место в полетах между двумя дружественными странами.