Նախորդ օրվա ընթացքում հաստատվել է կորոնավիրուսով հիվանդացության 596 նոր դեպք և 45 առողջացած։ Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 8 մարդ, որից մեկը՝ «այլ հիվանդության պատճառով»։ Ընդհանուր առմամաբ, մահացել է կորոնավիրուսով հիվանդ 252 մարդ, որից 69-ը, ըստ ԱՆ-ի մեկնաբանության՝ «այլ հիվանդություններից»։
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են. «պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 69 (կին), 78 (տղամարդ), 59 (կին), 72 (տղամարդ), 33 (կին), 61 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 69 է:
Հունիսի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 11817 դեպք, որոնցից 3513-ն` առողջացած, 183-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8052 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 65161 թեստավորում»:

Armenia has confirmed 596 new coronavirus infections, bringing the national tally to 11,817 as of 11 a.m. Friday, June 5, the Ministry of Health reports.
45 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 3,513.
The COVID-19 deaths have grown by 7 to 183. The latest victims were 72 (male), 69 (female), 78 (male), 59 (female), 72 (male), 33 (female) and 61 (female) years old. All had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, one case of death was recorded on Thursday, when the patient had tested positive for coronavirus, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 69.