Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 547 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 7 հիվանդ։ Մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 207 մարդ։
Առողջապահության նախարարությունից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 70 (կին), 92 (կին), 82 (կին), 62 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 56 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, հունիսի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 12364 դեպք, որոնցից 3720-ն` առողջացած, 259-ը` մահվան ելքով, որից 69-ը՝ ըստ ԱՆ-ի, այլ հիվանդության պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8385 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 66674 թեստավորում:

Armenia has confirmed 547 new coronavirus infections, bringing the national tally to 12,364 as of 11 a.m. Saturday, June 6, the Ministry of Health reports.
207 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 3,720.
The COVID-19 deaths have grown by 7 to 190. The latest victims were 70 (female), 92 (female), 82 (female), 62 (male), 82 (male), 56 (female) and 66 (male) years old. Except the last patient, all had underlying chronic health conditions, the ministry said.
The number of active cases is 8,385. As many as 66,674 tests have been performed in the country since the disease outbreak.