Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 195 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է 11 հիվանդ, մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 85 մարդ։
Առողջապահության նախարարությունից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 70 (կին), 63 (կին), 61 (տղամարդ), 88 (կին), 65 (տղամարդ), 80 (տղամարդ), 79 (կին), 52 (կին), 87 (տղամարդ), 88 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, հունիսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 13325 դեպք, որոնցից 4099-ն` առողջացած, 283-ը` մահվան ելքով, որից 72-ը, ըստ ԱՆ-ի, այլ հիվանդությունների պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8943 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 70000 թեստավորում:
Երեկ առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը տեղեկացրել էր. «Այսօր չի աշխատելու թեստավորում իրականացնող ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի լաբորատորիան, որն իրանացնում է կորոնավիրուսային հիվանդության թեստերի հիմնական ծավալը։ Լաբորատորիայում այսօր իրականացվելու են ախտահանման պրոֆիլակտիկ աշխատանքներ։ Սրանով պայմանավորված՝ վաղվա հետազոտության արդյունքները կլինեն ավելի քիչ»։

08.06.2020. За сутки в Армении подтверждено 195 новых случаев коронавируса, скончались 11 человек
Согласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 8 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 13325.
Таким образом, за сутки подтверждено 195 новых случаев коронавируса.
За сутки скончались 11 пациентов с коронавирусом.
За сутки выздоровели 85 человек. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 4099 человек, число случаев с летальным исходом составило 283. При этом 72 пациента с коронавирусом скончались по причине других болезней.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что скончавшиеся за минувшие сутки пациенты были в возрасте 64 лет (женщина), 70 лет (женщина), 63 лет (женщина), 61 года (мужчина), 88 лет (женщина), 65 лет (мужчина), 80 лет (мужчина), 79 лет (женщина), 52 лет (женщина), 87 лет (мужчина), 88 лет (мужчина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Фактически на лечении находятся 8943 пациента. В целом было проведено 70000 тестов.
Отметим, накануне, пресс-секретарь министра здравоохранения Армении Алина Никогосян сообщила: «Лаборатория Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Республики Армения, которая проводит основной объем тестов на коронавирус, сегодня не будет работать. В лаборатории будут проводиться профилактические — дезинфекционные работы. В связи с этим результатов завтрашнего исследования будет меньше».