Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 350 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 8 հիվանդ, որից 2-ը, ըստ ԱՆ-ի, «այլ հիվանդությունների պատճառով։
Մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 352 մարդ։
Առողջապահության նախարարությունից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 83 (կին), 61 (տղամարդ), 75 (կին), 46 (տղամարդ), 59 (տղամարդ), 79 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Ըստ ԱՆ-ի, նախորդ օրն արձանագրվել է «մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 74 է»։
Այսպիսով, հունիսի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 13675 դեպք, որոնցից 4451-ն` առողջացած, 291-ը` մահվան ելքով, որից 74-ը, ըստ ԱՆ-ի, «այլ հիվանդությունների պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8933 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 71405 թեստավորում:

Armenia has confirmed 350 new coronavirus infections, bringing the national tally to 13,675 as of 11 a.m. Tuesday, June 9, the Ministry of Health reports.
352 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 4,451.
The COVID-19 deaths have grown by 6 to 217. The latest victims were 83 (female), 61 (male), 75 (female), 46 (male), 59 (male) and 79 (male) years old. All had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, two cases of death were recorded on Monday when the patients tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 74.