Արամ Վարդևանյանն ահազանգում է՝ ՔԿՀ-ներում վարակվածների թիվը մեծանում է
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ Արամ Վարդևանյանն ահազանգում է՝ ՔԿՀ-ներում կան կորոնավիրուսով վարակվածներ։
«Հարգելի գործընկերներ, մի քանի շաբաթ առաջ հայտնել էի, որ Երևան-Կենտրոն ՔԿՀ-ի աշխատակիցներից մի քանիսի մոտ առկա են կորոնավիրուսային վարակի բոլոր ախտանշանները:
Այժմ պաշտոնապես հայտարարում եմ Երևան-Կենտրոն ՔԿՀ-ում, որի աշխատակիցներ, կալանավորված անձինք և պատիժը կրող անձանց թվերի պայմաններում կատարվել է միայն 48 աշխատակցի թեստավորում և ԵՐԿՈՒ ԱՇԽԱՏԱԿՑԻ ԹԵՍՏԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԴՐԱԿԱՆ ԵՆ:
Հիշում եք չէ՞՝ ոմանք պնդում էին, որ չկա վարակ ՔԿՀ-ներում և հատկապես Երևան-Կենտրոնում:
Երևան-Կենտրում ՔԿՀ ում երկու հաստատված դեպք արդեն առկա է՝ ՊԱՇՏՈՆԱՊԵՍ...: Վարդաշեն ՔԿՀ-ում 9 դեպք է գրանցվել, չծանրաբեռնեմ այլ ՔԿՀ-ներում ևս արձանագրված դեպքերով:
Այս պայմաններում, երբ առնվազն ռիսկային խմբում գտնվող անձանց մասով րոպե շուտ չի փոփոխվում կալանավորումը, դրանով իրավասու մարմինները ոչ միայն արժեզրկում, այլ ոչնչացնում են ԻՐԱՎՈՒՆՔԻ ԳԵՐԱԿԱՅՈՒԹՅՈՒՆԸ...»։

Адвокат Арам Вардеванян бьет тревогу: в УИУ число зараженных растет
Член адвокатской группы второго президента Армении Роберта Кочаряна – Арам Вардеванян – на своей странице в Facebook написал:
«Уважаемые коллеги, несколько недель назад я сообщил, что у нескольких сотрудников УИУ «Ереван-Кентрон» имеются все симптомы коронавирусной инфекции.
Сейчас официально заявляю, что в УИУ «Ереван-Кентрон», в условиях большой численности работников, арестованных и отбывающих наказание лиц, проведено тестирование лишь 48 сотрудников, результаты тестов двух из них – положительные.
Помните, как некоторые утверждали, что в УИУ и в особенности в УИУ «Ереван-Кентрон» нет вируса? В УИУ «Ереван-Кентрон» уже выявлено 2 случая – официально. А в УИУ «Вардашен» зарегистрированы 9 случаев, не хочу приводить и зарегистрированные в других УИУ случаи.
В этих условиях, когда содержание под стражей не меняется, по крайней мере, по части людей, находящихся в группе риска, тем самым компетентные органы не только обесценивают, но и разрушают верховенство права...»