«Հրապարակ». Արարատ Միրզոյանը սեփական խաղն է խաղում, թիմ է հավաքում՝ առաջիկա վերադասավորումներին ընդառաջ
09:26 13/06/2020
««Իմ քայլը» խմբակցության նախօրեի նիստին ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի բացակայությունը թիմում կասկածների տեղիք է տվել։ Կարծում են, որ Միրզոյանը սեփական խաղն է խաղում, թիմ է հավաքում՝ առաջիկա վերադասավորումներին ընդառաջ։ Նրա խորհրդական Վահան Կոստանյանը մեզ հորդորեց ինտրիգ չփնտրել, ինչ վերաբերում է Միրզոյանի բացակայությանը, ապա. «Նախապես գրաֆիկով այլ բան ուներ այդ ժամին նախատեսված… բայց մշտապես կապի մեջ է եղել խմբակցության ղեկավարի հետ»։
Այսինքն՝ առցանց հետևե՞լ է։ «Ոչ, նախապես տեղյակ է եղել օրակարգի մասին, նիստից հետո էլ՝ քննարկման արդյունքների մասին»։ Նիստը վարել է խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, օրակարգի գլխավոր հարցը կրկին ԲՀԿ-ն է եղել․ «Իմ քայլը» ժամանակավոր հրադադար է վերցնում, սպասում են հակառակորդ կողմի քայլերին, որ ըստ այդմ կողմնորոշվեն՝ հանե՞լ ողջ արսենալը, թե՞ ոչ»:

«Грапарак»: Арарат Мирзоян ведет собственную игру, собирает команду в преддверие предстоящей перегруппировки сил
Газета «Грапарак» пишет, что отсутствие спикера парламента Арарата Мирзояна на заседании фракции «Мой шаг» накануне дало повод для сомнений. Считают, что Арарат Мирзоян ведет собственную игру, собирает команду в преддверие предстоящей перегруппировки сил.
«Его пресс-секретарь Ваан Костанян призвал нас не искать интриг. Что касается отсутствия Мирзояна, то он сказал: "Согласно предварительному графику на это время было запланировано другое… но он постоянно находился на связи с руководителем фракции".
То есть, следил в онлайн режиме?
"Нет, заранее знал о повестке, а после заседания – о результатах обсуждения".
Заседание вела руководитель фракции Лилит Макунц, главным вопросом повестки опять была партия "Процветающая Армения". Фракция "Мой шаг" взяла временную паузу, ждет шагов со стороны противника, чтобы сориентироваться – использовать весь арсенал или нет», - пишет газета.