Նաիրա Զոհրաբյան. Արթուր Դավթյանը դեռ շանս ունի չկատարելու քաղաքական պատվեր
Քաղաքական որոշում է կայացվել, որ երեքշաբթի գլխավոր դատախազը մտնի ԱԺ՝ Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու և որպես մեղադրյալ ներգրավելու միջնորդությամբ։ Այս մասին հայտնել է «ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում։
Նա հիշեցրելօ է՝ «ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը դեռ շանս ունի չկատարելու քաղաքական պատվեր։
!No Pasarán!»։
Հիշեցնենք, որ երեկ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը ութ ժամ հարցաքննվել է ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում։ Նրա նկատմամբ հետապնդումները սկսկեցին ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի նիստում իշխանությանը քննադատող հայտարարություններից հետո։
Երեկ ԱԱԾ շենքի դիմաց հավաքվել էին Ծառուկյանի կուսակիցները, քաղաքացիներ՝ աջակցություն հայտնելով ԲՀԿ առաջնորդին։ Ոստիկանությունը 225 անձի վարչական ձերբակալում է իրականացրել, բռնություն է եղել նաև պատգամավորների նկատմամբ։

Наира Зограбян: У Генпрокурора Армении ещё есть шанс не выполнять политический заказ
Принято политическое решение, чтобы Генпрокурор Армении во вторник выступил в Национальном Собрании Армении с ходатайством о лишении депутатской неприкосновенности Гагика Царукяна и привлечения его в качестве обвиняемого. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщила секретарь фракции НС «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
«У Генпрокурора Армении Артура Давтяна ещё есть шанс не выполнять политический заказ.
No Pasarán!», – отметила Н. Зограбян.
Напомним, накануне, лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна допрашивали на протяжении 8 часов в следственном департаменте Службы национальной безопасности РА. Преследования в его отношении начались после заявления в ходе заседания политического совета партии «Процветающая Армения» с критикой в адрес действующей власти.
Накануне, 14 июня, у здания СНБ собрались однопартийцы Г. Царукяна, граждане, которые выразили поддержку лидеру ППА. Полиция в отношении 252 лиц применила административное задержание, была применена также несоразмерная сила к депутатам НС.