17.06.2020. Կորոնավիրուսով 12 հիվանդ է մահացել
Հունիսի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 18033 դեպք, որոնցից 6814-ն` առողջացած, 302-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10818 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 87600 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 544 նոր դեպք և 243 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 69 (կին), 80 (կին), 72 (կին), 67 (կին), 72 (տղամարդ), 59 (տղամարդ), 42 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,-հայտնում են նախարարությունից։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:  Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 99 է:

17.06.2020. За сутки в Армении подтверждено 544 новых случая коронавируса
Согласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 17 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 18033.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 6814 человек, число случаев с летальным исходом составило 302.  Фактически на лечении находятся 10818 пациентов. В целом было проведено 87600 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 544 новых случая коронавируса. За сутки выздоровели 234 человека.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что скончавшиеся за минувшие сутки пациенты были в возрасте 64 лет (женщина), 69 лет (женщина), 80 лет (женщина), 72 лет (женщина), 67 лет (женщина), 72 лет (мужчина), 59 лет (мужчина), 42 лет (мужчина) и 68 лет (женщина). Помимо последней, все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 3 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за других болезней. Число таких случаев составляет 99.