17.06.2020. Կորոնավիրուսով 12 հիվանդ է մահացել
Հունիսի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 18033 դեպք, որոնցից 6814-ն` առողջացած, 302-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10818 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 87600 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 544 նոր դեպք և 243 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 69 (կին), 80 (կին), 72 (կին), 67 (կին), 72 (տղամարդ), 59 (տղամարդ), 42 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,-հայտնում են նախարարությունից։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:  Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 99 է:

Armenia has confirmed 544 new coronavirus infections, bringing the national tally to 18,033 as of 11 a.m. Wednesday, June 17, the Ministry of Health reports.
243 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 6,814.
The COVID-19 deaths have grown by 9 to 302.
The latest victims were 64 (female), 69 (female), 80 (female), 72 (female), 67 (female), 72 (male), 59 (male), 42 (male) and 68 (female) years old. Except for the last one, all had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, 3 cases of death were recorded on Tuesday when the patients tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 99.