Մեղրիի մաքսային կետ-բաժինը անցնում է բնականոն աշխատանքի
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ համաձայն ՀՀ պարետի 11.06.2020թ. թիվ 132-Ն որոշման՝ հունիսի 12-ից Մեղրիի մաքսային կետ-բաժինը Իրանի Իսլամական Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև միջազգային բեռնափոխադրում իրականացնող տրանսպորտային միջոցներով բոլոր տեսակի ապրանքների փոխադրումների մասով անցնում է բնականոն աշխատանքի։
ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից մանրամասնում են, որ Իրանի և Հայաստանի միջև բոլոր տեսակի ապրանքների փոխադրումն իրականացնելիս այլևս անհրաժեշտություն չկա կատարել դրանց փոխաբեռնումները ԻԻՀ-ՀՀ անցումային կետերի տարածքներում:
Բացի այդ այլևս չի պահանջվում Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության կողմից համակարգում և հսկողություն ԻԻՀ բեռնատար տրանսպորտային միջոցների` Հայաստանի տարածքով տեղաշարժի նկատմամբ։

Customs checkpoint of Meghri has returned to regular operations in terms of international transportation of all types of goods between Iran and Armenia, the country’s State Revenue Committee (SRC) reported on Wednesday.
Citing the relevant decision of the Commandant, the source said there is no longer a need to carry out re-loading at areas of checkpoints between Iran and Armenia during transportation of any kinds of goods between the countries.
Besides, no police coordination and control is now required in terms of movement of Iranian trucks on the territory of Armenia.