Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը կքննի դատավոր Ռոբերտ Պապոյանը
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու դատախազության միջնորդության վերաբերյալ հայցը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ռոբերտ Պապոյանին։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Դատական դեպարտամենտից։
Հիշեցնենք, որ ԱԱԾ-ում քրեական գործեր են հարուցվել Գագիկ Ծառուկյանի դեմ։ ԲՀԿ առաջնորդը դրանք համարում է սարքած գործեր քաղաքական նպատակներով, քանի որ հետապնդումները սկսկել են կուսակցության քաղխորհրդի նիստում իշխանություններին ուղղված քննադատություններից հետո։
Երեկ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության 87 պատգամավորներ փակ գաղտնի քվեարկությամբ նախ զրկեցին նրան անձեռնմխելիությունից, ապա համաձայնություն տվեցին նրան ազատությունից զրկելու հարցին։

Judge Robert Papoyan of the Yerevan Court of General Jurisdiction is set to hear a motion to arrest opposition Prosperous Armenia Party (PAP) leader, MP Gagik Tsarukyan, the Judicial Department told Panorama.am.
The National Security Service (NSS) has launched criminal cases against Tsarukyan, accusing the lawmaker of vote buying, tax evasion and illegal land appropriation.
Armenian lawmakers voted to strip the opposition leader of immunity from prosecution on Tuesday, moving to push through the criminal proceedings against him.