Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը կքննի դատավոր Ռոբերտ Պապոյանը
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու դատախազության միջնորդության վերաբերյալ հայցը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ռոբերտ Պապոյանին։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Դատական դեպարտամենտից։
Հիշեցնենք, որ ԱԱԾ-ում քրեական գործեր են հարուցվել Գագիկ Ծառուկյանի դեմ։ ԲՀԿ առաջնորդը դրանք համարում է սարքած գործեր քաղաքական նպատակներով, քանի որ հետապնդումները սկսկել են կուսակցության քաղխորհրդի նիստում իշխանություններին ուղղված քննադատություններից հետո։
Երեկ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության 87 պատգամավորներ փակ գաղտնի քվեարկությամբ նախ զրկեցին նրան անձեռնմխելիությունից, ապա համաձայնություն տվեցին նրան ազատությունից զրկելու հարցին։

Известно имя судьи, который рассмотрит ходатайство об аресте Гагика Царукяна
Ходатайство генпрокуратуры об избрании в отношении лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна меры пресечения в виде заключения под стражу поступило на рассмотрение к судье суда общей юрисдикции Еревана Роберту Папояну. Об этом Panorama.am сообщили из судебного департамента.
Напомним, в СНБ Армении возбуждены уголовные дела в отношении Гагика Царукяна. Лидер ППА считает их сфабрикованными в политических целях делами, поскольку преследование началось после критики в адрес властей, прозвучавшей на заседании политсовета партии.
Накануне, 16 июня, по итогам закрытого тайного голосования в Национальном Собрании депутаты от фракции правящего блока «Мой шаг» 87 голосами «за» дали согласие сперва на лишение Гагика Царукяна неприкосновенности, а затем на ходатайство генпрокурора о лишении лидера ППА свободы.