18.06.2020. Կորոնավիրուսով 9 հիվանդ է մահացել
Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 665 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 9 հիվանդ, որից 2-ը, ըստ ԱՆ-ի, «այլ հիվանդությունների» պատճառով։
Մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 746 մարդ։
Առողջապահության նախարարությունից  մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ որ պացիենտները եղել են 62 (տղամարդ), 65 (կին), 70 (տղամարդ), 79 (կին), 64 (կին), 85 (տղամարդ) և 76 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 101
Այսպիսով, հունիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 18698 դեպք, որոնցից 7560-ն` առողջացած, 410-ը` մահվան ելքով, որից 101-ը, ըստ ԱՆ, ունեցել են կորոնավիրուս, մահացել են այլ հիվանդության պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10728 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 89992 թեստավորում:

18.06.2020. За сутки в Армении скончались 9 пациентов с коронавирусом
Согласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 18 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 18698.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 7560 человек, число случаев с летальным исходом составило 410, при этом 101 пациент с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончался «по причине других болезней».
Фактически на лечении находятся 10728 пациентов. В целом было проведено 89992 тестирования.
За минувшие сутки подтверждено 665 новых случаев коронавируса, скончались 9 пациентов с коронавирусом (2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни»), выздоровели 746 человек.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 62 лет (мужчина), 65 лет (женщина), 70 лет (мужчина), 79 лет (женщина), 64 лет (женщина), 85 лет (мужчина) и 76 лет (женщина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 2 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за других болезней. Число таких случаев составляет 101.