18.06.2020. Կորոնավիրուսով 9 հիվանդ է մահացել
Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 665 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 9 հիվանդ, որից 2-ը, ըստ ԱՆ-ի, «այլ հիվանդությունների» պատճառով։
Մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 746 մարդ։
Առողջապահության նախարարությունից  մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ որ պացիենտները եղել են 62 (տղամարդ), 65 (կին), 70 (տղամարդ), 79 (կին), 64 (կին), 85 (տղամարդ) և 76 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 101
Այսպիսով, հունիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 18698 դեպք, որոնցից 7560-ն` առողջացած, 410-ը` մահվան ելքով, որից 101-ը, ըստ ԱՆ, ունեցել են կորոնավիրուս, մահացել են այլ հիվանդության պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10728 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 89992 թեստավորում:

Armenia has confirmed 665 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 18,698 as of 11 a.m. Thursday, June 18, the Ministry of Health reports.
746 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 7,560.
The COVID-19 deaths have grown by 7 to 309.
The latest victims were 62 (male), 65 (female), 70 (male), 79 (female), 64 (female), 85 (male) and 76 (female) years old. All had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, 2 cases of death were recorded on Wednesday when the patients tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 101.