Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայր ժամանեց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։ Այսօր շարունակվելու է Գագիկ Ծառուկյանի կալանավորման հարցի քննությունը։ ԲՀԿ-ական պատգամավորների հետ զրուցելուց հետո նա մտավ դատարան։
Հիշեցնենք, որ գործի քննությունը սկսվել է հունիսի 17-ից։ Գ. Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը է ներկայացրել ԱԱԾ-ն։ Միջնորդությունը քննում է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ռոբերտ Պապոյանը։
ԱԱԾ-ում քրեական գործեր են հարուցվել Գագիկ Ծառուկյանի դեմ։ ԲՀԿ առաջնորդը դրանք համարում է սարքած գործեր քաղաքական նպատակներով, քանի որ հետապնդումները սկսել են կուսակցության քաղխորհրդի նիստում իշխանություններին ուղղված քննադատություններից հետո։
Հունիսի 16-ին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության 87 պատգամավորներ փակ գաղտնի քվեարկությամբ նախ զրկել են նրան անձեռնմխելիությունից, ապա համաձայնություն տվել նրան ազատությունից զրկելու հարցին։

В суде продолжается рассмотрение ходатайства об аресте Гагика Царукяна
В суд общей юрисдикции города Ереван (резиденция в Шенгавите) прибыл лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян.
Сегодня продолжится рассмотрение ходатайства Службы национальной безопасности Армении об избрании в отношении лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна меры пресечения в виде заключения под стражу.
После беседы с депутатами Национального Собрания от фракции «Процветающая Армения», Гагик Царукян зашел в здание суда.
Напомним, рассмотрение ходатайство началось 17 июня. Ходатайство рассматривает судья суда общей юрисдикции первой инстанции города Ереван Роберт Папоян.