«Հայաստանում էլ կան մարդիկ, որոնք չեն սիրում և ընդունում ՀՀ վարչապետին»
«ՀՀ-ն գտնվում է պատերազմական դրության մեջ, և մենք ունենք բազմաթիվ թշնամիներ, ուստի ՀՀ ղեկավարը պետք է լինի ամենապաշտպանված մարդկանցից մեկը»,- այսօր «Իմ քայլը» խմբակցության նիստից հետո ասաց ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչու են Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վարչական շենքի տարբեր հարկերում դիպուկահարներ տեղակայված։
Սիմոնյանը նշեց նաև, որ Հայաստանում էլ կան մարդիկ, որոնք այս քաղաքական գործընթացների շրջանակում չեն սիրում և ընդունում ՀՀ վարչապետին.
«Եվ այո, ես կարծում եմ, որ վարչապետի անվտանգությունը պետք է ամենաբարձր ձևով ապահովվի, և դա նորմալ է»։
Նա տեղեկացրեց, որ իրեն նույնպես մեկ ամիս շարունակ ոստիկանության աշխատակից է ուղեկցում, ինչը պայմանավորված է իր անձին ուղղված անվանական սպառնալիքի հետ։
Հարցին, այդ դեպքում, երբ լրագրողների հասցեին սոցցանցերում սպառնալիքներ են հնչում, նրանք և՞ս կարող են դիմել ոստիկաններին, որպեսզի իրենց ուղեկցեն, Ալեն Սիմոնյանը պատասխանեց՝ ոչ։
«Ես պետական պաշտոնյա եմ։ Եվ Կանոնակարգով չկա որևէ կարգավորում, որ պատգամավորին պետք է ոստիկանն ուղեկցի, բայց իմ դեպքում այդպիսի որոշում է ընդունվել։ Մեծ արտոնություն է տրամադրվել ինձ, որ փորձում են փրկել իմ առողջությունն ու կյանքը»,- եզրափակեց խոսքը ԱԺ փոխխոսնակը։

Вице-спикер НС: В Армении есть люди, которые не любят и не принимают премьер-министра РА
«Армения находится в состоянии войны и у нас много врагов, посему руководитель РА должен быть одним из наиболее защищенных людей», – заявил после заседания фракции Национального Собрания РА «Мой шаг» вице-спикер НС Ален Симонян, отвечая на вопрос, почему на различных этажах здания правления партии «Гражданский договор» дислоцированы снайперы.
А. Симонян отметил также, что в Армении также есть люди, которые в рамках политических процессов не любят и не принимают премьер-министра РА.
«Полагаю, безопасность премьер-министра должна быть обеспечена на самом высоком уровне, и это нормально», – отметил он.
Вице-спикер НС сообщил, что на протяжении уже месяца его сопровождает сотрудник полиции, что обусловлено угрозами в его адрес.
На вопрос, в таком случае, когда в соцсестях в адрес журналистов также звучат угрозы, они также могут обратиться к полицейским, чтобы их сопровождали, А. Симонян ответил – «нет».
«Я – официальное должностное лицо. И в Регламенте нет каких-либо регулировок, что депутата должен сопровождать полицейский, но в моем случае было принято такое решение. Мне предоставили большую привилегию, чтобы попытаться спасти мое здоровье и жизнь», – резюмировал вице-спикер.