Ռ. Քոչարյանի գրասենյակ. Շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում  աջակցած գործարարներին, բարերարներին, քաղաքացիներին
11:14 20/06/2020
Ռ. Քոչարյանի գրասենյակ. Շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում աջակցած գործարարներին, բարերարներին, քաղաքացիներին
ՀՀ 2-րդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակից տեղեկացնում են. «Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ նախատեսված գրավի վճարումից և օրենքով սահմանված բոլոր գործընթացներն ավարտելուց հետո հունիսի 19-ի երեկոյան Նախագահ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է։ Ռոբերտ Քոչարյանը վերադարձել է տուն, սակայն շարունակելու է վերականգնողական բուժումը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում՝ բժիշկների սահմանած ժամանակացույցին համապատասխան։
Եվս մեկ անգամ շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում Քոչարյանների ընտանիքին աջակցած հանրահայտ խոշոր գործարարներին և բարերարներին, ինչպես նաև այն բազմաթիվ քաղաքացիներին, որոնք նախօրեին կամավորության սկզբունքով գումարներ են փոխանցել պետական համապատասխան հաշվեհամարին»։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 18-ին ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր  Արսեն Նիկողոսյանի նախագությամբ, բավարարել էր ՀՀ երկրորդ  նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների բողոքը։ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ կիրառվել է գրավ՝ 2 մլրդ դրամի չափով։

Ex-president Kocharyan’s office thanks benefactors and citizens for support with bail payment
Armenia’s President Robert Kocharyan’s measure of restraint has been changed following the ruling of the Court of Appeals, requiring payment of the bail and completion of procedures envisaged by the law. As the former President’s Office said in a released statement, Kocharyan returned home, however will continue his recovery at Izmirlyan medical center according to schedule set by doctors.
“We are thankful to businessmen, benefactors who assisted Kocharyan’s family in paying a 2 billion AMD  bail and numerous citizens who voluntarily transferred funds to the respective state account,” the statement said.
To remind, on June 18, the Court of Appeals overturned the decision of the first instance court  over Kocharyan’s measure of restraint and granted 2 billion AMD ($4.2 million) bail for the ex-president’s release.