Ռ. Քոչարյանի գրասենյակ. Շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում  աջակցած գործարարներին, բարերարներին, քաղաքացիներին
11:14 20/06/2020
Ռ. Քոչարյանի գրասենյակ. Շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում աջակցած գործարարներին, բարերարներին, քաղաքացիներին
ՀՀ 2-րդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակից տեղեկացնում են. «Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ նախատեսված գրավի վճարումից և օրենքով սահմանված բոլոր գործընթացներն ավարտելուց հետո հունիսի 19-ի երեկոյան Նախագահ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է։ Ռոբերտ Քոչարյանը վերադարձել է տուն, սակայն շարունակելու է վերականգնողական բուժումը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում՝ բժիշկների սահմանած ժամանակացույցին համապատասխան։
Եվս մեկ անգամ շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում Քոչարյանների ընտանիքին աջակցած հանրահայտ խոշոր գործարարներին և բարերարներին, ինչպես նաև այն բազմաթիվ քաղաքացիներին, որոնք նախօրեին կամավորության սկզբունքով գումարներ են փոխանցել պետական համապատասխան հաշվեհամարին»։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 18-ին ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր  Արսեն Նիկողոսյանի նախագությամբ, բավարարել էր ՀՀ երկրորդ  նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների բողոքը։ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ կիրառվել է գրավ՝ 2 մլրդ դրամի չափով։

Офис Р. Кочаряна: Благодарим оказавших содействие в деле выплаты залога в размере 2 млрд драмов бизнесменов, благотворителей, граждан
11:47 20/06/2020
После выплаты суммы залога, предусмотренного решением Апелляционного уголовного суда Армении, и завершения всех процессов, установленных законом, мера пресечения в виде заключения под стражу в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна вечером 19 июня была отменена. Об этом сообщают из Офиса второго президента Армении Роберта Кочаряна.
«Роберт Кочарян вернулся домой, однако он продолжит реабилитационное лечение в медицинском центре “Измирлян”, в соответствии с графиком, установленным врачами.
Вновь благодарим известных крупных бизнесменов и благотворителей, которые поддержали семью Кочарянов в деле выплаты залога в размере 2 млрд драмов, а также многочисленных граждан, которые накануне на добровольной основе перечислили деньги на соответствующий государственный счет», – говорится в сообщении.
Напомним, 18 июня Апелляционный уголовный суд РА под председательством судьи Арсена Никогосяна удовлетворил жалобу адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна. Р. Кочарян освобожден под залог в размере 2 млрд драмов.