Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 320 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսով 13 հիվանդ է մահացել, որից երեքի մոտ հաստատված է եղել կորոնավիրուս, բայց մահացել են, ըստ ԱՆ-ի, այլ հիվանդությունից։ Մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 129 մարդ։
Առողջապահության նախարարությունից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 83 (տղամարդ), 71 (կին), 81 (տղամարդ), 85 (կին), 70 (տղամարդ), 53 (տղամարդ), 84 (կին), 84 (տղամարդ), 62 (կին) և 60 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Ըստ ԱՆ-ի, նախորդ օրն արձանագրվել է «մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 117 է»:
Հունիսի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 20588 դեպք, որոնցից 9131-ն` առողջացած, 477-ը` մահվան ելքով, որից 117-ն, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային հիվանդություն, բայց մահացել են «այլ հիվանդությունից»: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10980 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 96843 թեստավորում:

22.06.2020. За сутки в Армении подтверждено 320 новых случаев коронавируса
Согласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 22 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 20588.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 9131 человек, число случаев с летальным исходом составило 477, при этом 117 пациентов с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончались «по причине других болезней».
Фактически на лечении находятся 10980 пациентов. В целом было проведено 96843 тестирования.
За минувшие сутки подтверждено 320 новых случаев коронавируса, скончались 13 пациентов с коронавирусом (3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни»), выздоровели 129 человек.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 83 лет (мужчина), 71 года (женщина), 81 года (мужчина), 85 лет (женщина), 70 лет (мужчина), 53 лет (мужчина), 84 лет (женщина), 84 лет (мужчина), 62 лет (женщина) и 60 лет (женщина). Кроме последней, все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 3 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за других болезней. Число таких случаев составляет 117.