Առցանց ցուցադրություն՝ նվիրված Հայրենական մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակին
Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնն այսօր ժամը 20:00-ին առցանց կցուցադրի Վ.Ա.Մոցարտի հանրահայտ «Ռեքվիեմը» նվիրված՝ Հայրենական մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակին:
Համերգին մասնակցում էին Կաունասի պետական երգչախումբը գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր՝ Պետրաս Բինգելիսի ղեկավարությամբ և Թատրոնի մեներգիչներն ու սիմֆոնիկ նվագախումբը։ Դիրիժորն է Կոնստանտին Օրբելյանը։
Նախագիծը իրականացվել է մաեստրո Կոնստանտին Օրբելյանի նախաձեռնությամբ և ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ։

Alexander Spendaryan Opera and Ballet National Academic Theatre will broadcast today at 20.00 W.A.Mozart Requiem dedicated to the memory of the victims in the Great patriotic war.
As the Opera Theatre posted on its Facebook page, the concert features Kaunas State Choir, Artistic director Petras Bingelis and theatre's symphony orchestra. The conductor is Artistic director of the Opera theatre Constantine Orbelian.
The project was implemented on the initiative of maestro Constantine Orbelian and with the support of The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of the Republic of Armenia.