Սեփական նախաձեռնությամբ ինքնամեկուսացել եմ մինչև ամսի 26-ը. Գորգիսյան
Հարգելի հայրենակիցներ ու սիրելի ընկերներ, մամուլում հայտնվեցին տեղեկություններ իմ ինքնամեկուսացման մասին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը։
«Մի քնաի խոսքով պարզաբանեմ․ ամսի 12-ին սրճել եմ ընկերոջս հետ, ով ամսի 20-ին տեղեկացրեց, որ իր մոտ դրսևորվել են կորոնավիրուսի սիմպտոմներ, իսկ ամսի 22-ին նա արդեն ստացավ թեստավորման դրական պատասխանը։ Ամսի 20-ից փորձեցի զանգահարել պարետատան թեժ գծին՝ տեղեկացնելու, որ ինքնամեկուսանում եմ և ճշտելու՝ արդյո՞ք այլ գործողության կարիք կա։ Ցավոք բազմաթիվ փորձերի արդյունքում, այդպես էլ չկարողացա կապնվել պարետատուն։ Սեփական նախաձեռնությամբ ինքնամեկուսացել եմ մինչև ամսի 26-ը (12+14=26)։ Ինքնազգացողությունս լավ է՝ չհաշված ֆեյսբուքյան հարձակումների պատճառած թեթևակի նյարդային ապրումները։
Առողջ եղեք ու կատարեք բոլոր կանխարգելիչ միջոցառումերը։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք ֆիզիկական ակտիվությանը և վիտամիններով հարուստ մրգեր օգտագործելուն»,- գրել է պատգամավորը։
Հիշեցնենք, որ արդեն իսկ կորոնավիրուսային հիվանդություն է հայտնաբերվել ԱԺ փոխնախխոսնակ Վահե Էնֆիաջյանի, իմքայլական պատգամավորներ Վիկտոր Ենգիբարյանի և Քրիստինե Պողոսյանի մոտ։

Геворк Горгисян по собственной инициативе самоизолировался до 26 июня
«Дорогие соотечественники и друзья, в прессе появились сведения о моей самоизоляции», – отметил на своей странице в соцсети Facebook депутат от фракции Национального Собрания Армении «Просвещенная Армения» Геворк Горгисян.
«В двух словах поясню: 12 июня выпил кофе с другом, который 20 июня сообщил, что у него проявились симптомы коронавируса, а 22 июня он уже получил положительный ответ теста на коронавирус.
С 20 июня пытаюсь позвонить на горячую линию комендатуры, чтобы сообщить о своей самоизоляции и узнать, есть ли необходимость в других мерах безопасности.
К сожалению, в результате все мои попытки связаться с комендатурой не увенчались успехом. По собственной инициативе я самоизолировался до 26 числа (12+14=26).
Самочувствие – хорошее, не считая нервных переживаний в связи с фейсбуковскими атаками.
Будьте здоровы и выполняйте все профилактические мероприятия. Обратите особое внимание на физическую активность и употребление богатых витаминами фруктов», – сообщил Г. Горгисян.