24.06.2020. Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 18 հիվանդ
Մեկ օրում Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 711 նոր դեպք և 653 առողջացած, մահացել է  կորոնավիրուսով 18 հիվանդ, որից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդությունից։
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 79 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 73 (կին), 68 (տղամար), 62 (կին), 76 (կին), 83 (տղամարդ), 76 (կին), 68 (կին), 83 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 68 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Ըստ ԱՆ-ի, նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, «երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 130 է»:
Այսպիսով, հունիսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 21717 դեպք, որոնցից 10797-ն` առողջացած, 516-ը` մահվան ելքով, որից 130-ն, ըստ ԱՆ-ի, այլ հիվանդությունից, թեև ունեցել են նաև կորոնավիրուսային վարակ: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10404 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 100400 թեստավորում:

24.06.2020. За сутки в Армении подтверждено 711 новых случаев коронавируса
Согласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 24 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 21717.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 10797 пациентов, число случаев с летальным исходом составило 516, при этом 130 пациентов с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончались «по причине других болезней».
Фактически на лечении находятся 10404 пациента. В целом было проведено 100400 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 711 новых случаев коронавируса, выздоровели 653 человека, скончались 18 пациентов с коронавирусом, 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 64 лет (женщина), 79 лет (мужчина), 65 лет (мужчина), 64 лет (мужчина), 73 лет (женщина), 68 лет (мужчина), 62 лет (женщина), 76 лет (женщина), 83 лет (мужчина), 76 лет (женщина),68 лет (женщина), 83 лет (мужчина), 83 лет (мужчина) и 68 лет (женщина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 4 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за других болезней. Число таких случаев составляет 130.